Ankara Saldırısı Alman Polisini Harekete Geçirdi

BERLİN(ANKA) - Ankara'da gerçekleştirilen kanlı intihar saldırısının ...

Haberler 13.10.2015, 11:40
Ankara Saldırısı Alman Polisini Harekete Geçirdi

BERLİN(ANKA) - Ankara'da gerçekleştirilen kanlı intihar saldırısının Alman polisini de harekete geçirdiği bildirilirken Alman Polis Sendikası, şiddet olaylarının Almanya'ya da sıçrayabileceği uyarısında bulundu.

Alman Polis Sendikası Başkanı Rainer Wendt, Almanya'da da şiddet olaylarında artış olabileceğini belirterek, "Suriye ve Türkiye'deki gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda, şiddetin burada da artacağını hesaba katmak gerekir" dedi.

Passauer Neue Presse Gazetesine açıklamalarda bulunan Wendt, Türkiye'de Kürtler ve Türkler arasında yaşanan çatışmaların geçmişte Almanya'ya da sıçradığını ifade etti.

Olası çatışmalara müdahale konusunda emniyet birimlerinin personel sıkıntısı çekeceğini vurgulayan Polis Sendikası Başkanı Wendt, DWelle’nın yansıttığı açıklamalarında "Acil durumlarda devreye sokabileceğimiz birliklerimiz yok. Artık yedek polis birliklerimiz de kalmadı" diye konuştu.

Wendt,  emniyet ve istihbarat birimlerine yeni personel alınması gerektiğinin de altını çizerek, "Şu anda Almanya'da 15 bin polis açığı var" dedi.(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@