Almanya'nın Türkiye'ye Yapacağı Yardım Netleşti: 534 Milyon Euro

BERLİN (ANKA) -  Valetta Zirvesi’nde buluşan AB liderlerinin mülteci krizinin çöz&uu...

Haberler 13.11.2015, 11:00
Almanya'nın Türkiye'ye Yapacağı Yardım Netleşti: 534 Milyon Euro

BERLİN (ANKA) -  Valetta Zirvesi’nde buluşan AB liderlerinin mülteci krizinin çözümü için yoğun bir işbirliğini bekledikleri Türkiye'ye 3 milyar euro'luk yardımın yapılmasını kabul etmelerinin ardından AB ülkelerinin katkıları merak edilirken Almanya’nın yardımının kesinleştiği ve Türkiye’ye 534 milyon euro vereceği belirtiliyor.

Alman medyası,  Avrupa Birliği’nin Türkiye ile zirve hazırlıklarını hızlandırdığına dikkat çekerek “Almanya'nın yapacağı mali yardım miktarı ise netleşti.  Buna göre Almanya, Türkiye'ye 534 milyon euro mali kaynak aktarmayı planlıyor” diyor.  Deutsche Welle Almanya’nın payını duyurduğu haberinde şunları da söylüyor:

-BU AY İÇİNDE  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A “ZİRVE DAVETİ” GÖNDERİLECEK-

“Avrupa Birliği'nin bu ay içinde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir zirve daveti göndereceği belirtildi. AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, ‘Bu zirvenin kasım ayı sonunda düzenleneceğinden yüzde 99 eminim’ diye konuştu. Almanya Başbakanı Angela Merkel de tarihin kesinleşmesi için Türk tarafıyla görüşülmesi gerektiğini ifade etti.”

AB’nin Türkiye'ye aktaracağı yardımlar karşılığında Türkiye'nin sığınmacıların Avrupa tarafında geçmesini engellemesini ve bu amaçla yeni önlemler almasını beklediğini anlatan DWelle, “Ankara'nın bu plana onay vermesi durumunda ise Türkiye'ye vize kolaylığı sağlanması ve tıkanan AB üyeliği müzakerelerinde de bir fasılın açılması vadediliyor” dedi. (ANKA)

(CN/ORH) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@