Almanya’da 23 Nisan kutlama törenleri hazırlıkları sürüyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının hafta sonuna denk gelmesiyle Almanya’da kutlama törenleri çoğu kentlerde gününde yapılacak. Günün önemine değinen zengin programlarda çocuklar ve gençler şiirler, skeçler, folklor, dans,...

Haberler 21.04.2016, 21:37
Almanya’da 23 Nisan kutlama törenleri hazırlıkları sürüyor
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının hafta sonuna denk gelmesiyle Almanya’da kutlama törenleri çoğu kentlerde gününde yapılacak.

Günün önemine değinen zengin programlarda çocuklar ve gençler şiirler, skeçler, folklor, dans, tiyatro, farklı yarışma gösterileriyle sahneye çıkacak. Cumartesi günü Offenburg kentinin Gengenbach kasabasında 23 Nisan kutlama törenine Alman ve yabancı öğrencilerle beraber Suriye ve Irak’tan Almanya’ya gelen sığınmacı çocukları akranlarıyla beraber katılacak. Çok sayıda eğitimci ve yerel siyasetçilerin katılacağı program gün boyu devam edecek. Almanya’nın Baden Württemberg eyaletinde kutlama törenleri Cumartesi ve Pazar günü Stuttgart, Karlsruhe, Mannheim, Heidelberg, Freiburg, Offenburg, Haslach, Kehl, Gengenbach, Baden- Baden, Bretten, Heidenheim, Kraichtal, Oberderdingen kentlerinde yapılacak.

Kutlama törenleri Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinde Mayıs ayının sonuna kadar farklı tarihlerde yapılıyordu. Çoğu kutlama törenlerine dış temsilciliklerimizde çalışan görevliler, ataşeler, konsolos ve büyükelçiler günün önemine değinen konuşmalarıyla katılıyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@