Aliyev'den Erdoğan'a: Korkunç Terör Eylemini Şiddetle Kınıyoruz

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonda arayarak Dağlıca saldırısından “derin üzüntü” duyduğunu belirtirken Erdoğan ve “şehit askerlerin” ailelerine de taziyelerini iletti.

Haberler 07.09.2015, 16:44
Aliyev'den Erdoğan'a: Korkunç Terör Eylemini Şiddetle Kınıyoruz

BAKU(ANKA) - Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonda arayarak Dağlıca saldırısından duyduğu “derin üzüntü”yü dile getirirken “korkunç terör eylemini”nin Azerbaycan’da “şiddetle kınandığını” söyledi.

Azeri medyasına göre,  Aliyev telefon görüşmesi sırasında Dağlıca’da gerçekleştirilen terör eylemi nedeniyle duyduğu derin üzüntüyü dile getirdi ve saldırı sırasında “çok sayıda" Türk askerinin ölmesi nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve şehit askerlerin ailelerine” başsağlığı dileklerini iletti.

Aliyev, “korkunç bir terör eylemi” olarak nitelediğini saldırının Azerbaycan’da “şiddetli” bir biçimde kınandığını belirtirken Azerbaycan halkının “daima dost ve kardeş Türkiye halkının yanında olacağını” ifadesini kullandı.

Bu arada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gösterdiği ilgi ve taziyelerden dolayı Aliyev’e teşekkür ettiği görüşme sırasında “ikili ilişkilerin çeşitli yönleriyle ilgili görüş alışverişinde bulunduğu” da belirtildi. (ANKA)

(CN/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@