Af Örgütü'nden Diyarbakır'daki Hollandalı Gazeteci Davasına Tepki

NEW YORK(ANKA) -  Dünyanın önde gelen insan hakları örgütlerinden Uluslararası Af Örgütü,  PKK lehinde “propaganda” yaptığı suçlamasıyla bugün Diyarbakır’da yargılanmaya başlayan Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink hakkınd

Haberler 08.04.2015, 05:09
Af Örgütü'nden Diyarbakır'daki Hollandalı Gazeteci Davasına Tepki

NEW YORK(ANKA) -  Dünyanın önde gelen insan hakları örgütlerinden Uluslararası Af Örgütü,  PKK lehinde “propaganda” yaptığı suçlamasıyla bugün Diyarbakır’da yargılanmaya başlayan Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink hakkındaki davaya tepki gösterdi.

Davayı Diyarbakır’da izleyen Af Örgütü Türkiye araştırmacısı Andrew Gardner,  duruşma öncesi yaptığı açıklamada  Frederike hakkındaki davayı Türkiye’de faaliyet gösteren uluslararası medyayı “hedef alma” yaklaşımının bir parçası olarak niteleyerek, davayı “Burada diğer yabancı gazeteciler için de bir uyarı sinyalidir” dedi.

Gardner, Wall Street Journal tarafından yansıtılan açıklamalarında ayrıca Geerdink hakkında getirilen suçlamalarla ilgili olarak da  “Şiddete kışkırtmanın herhangi bir kanıtı yoktur” sözlerini de kullandı. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@