Abd'den Flaş 24 Nisan Açıklaması

LOS ANGELES(ANKA) -  Beyaz Saray’ın, ABD Barack Obama’nın bu yılda 24 Nisan mesajında “soykırım” ifadesine yer vermeyeceğini bildirmesinin yankıları sürerken üst düzey bir yönetim yetkilisi, “farklı bir dili duymayı umanların

Haberler 22.04.2015, 22:19
Abd'den Flaş 24 Nisan Açıklaması

LOS ANGELES(ANKA) -  Beyaz Saray’ın, ABD Barack Obama’nın bu yılda 24 Nisan mesajında “soykırım” ifadesine yer vermeyeceğini bildirmesinin yankıları sürerken üst düzey bir yönetim yetkilisi, “farklı bir dili duymayı umanların perspektifini anladıklarını” belirterek, “Ancak önceki yıllarda benimsediğimiz yaklaşım, doğru yaklaşım olmaya devam ediyor” dedi.

ABD’nin nüfus dağılımına göre, ABD'nin fazla Ermeni’nin yaşadığı Los Angeles’te yayınlanan gazetelerden Los Angeles Times, Beyaz Saray’dan yapılan açıklamalar ve gelen tepkileri geniş biçimde aktardığı haberinde üst düzey bir yönetim yetkilisinin değerlendirmelerine de yer verdi.

İsmi açıklanmasını istemeyen ABD Yönetimi yetkilisi, Beyaz Saray’ın, Obama’nın mesajında yine Ermenice “büyük felaket” anlamına gelen “Meds Yeghern” ifadesini kullanmasını beklediklerini belirtirken “Bu yıl bazılarının farklı bir dili duymayı umduklarını biliyoruz ve saygı duyuyoruz. Onların perspektifini anlıyoruz” şeklinde konuştu. Yetkili şöyle devam etti:

“Ama önceki yıllarda benimsediğimiz yaklaşım, doğru yaklaşım olmaya devam ediyor, hem geçmişin kabulü, hem de şimdi insanların hayatını kurtarmak için bölgesel müttefiklerimizle birlikte çalışma kabiliyetimiz açısından.”

Yetkilinin son sözleri de La Times tarafından  “başta Suriye’deki iç savaş olmak üzere ABD’nin Türkiye'nin işbirliğini sağlama umuduna” bir gönderme olarak yorumlandı. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@