Abd Savunma Bakanı Carter'ın 'erbil'den Ankara'ya Geçmesi Bekleniyor'

ABD, Savunma Bakanı Ashton Carter, Bağdat’taki görüşmelerin ardından bu sabah Kuzey Irak’taki Kürt Bölgesi’ne geçti. İlk defa Erbil’i ziyaret eden Carter’in Erbil’den sonra Ankara’ya geçmesinin beklendiği bildiriliyor.

Haberler 24.07.2015, 13:51
Abd Savunma Bakanı Carter'ın 'erbil'den Ankara'ya Geçmesi Bekleniyor'

ERBİL(ANKA) – ABD, Savunma Bakanı Ashton Carter, Bağdat’taki görüşmelerin ardından bu sabah Kuzey Irak’taki Kürt Bölgesi’ne geçti. İlk defa Erbil’i ziyaret eden Carter’in Erbil’den sonra Ankara’ya geçmesinin beklendiği bildiriliyor.

Rudaw, Erbil Uluslararası Havalimanı’na saat 11:00 sıralarında inen Ashton Carter’ın Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile görüşmesinde IŞİD’e karşı savaşta cephede bulunan Peşmerge Güçleri’nden bazı  komutanların da katılacağı öğrenildiğini anlattığı haberinde toplantıda, IŞİD ve Musul operasyonunun masaya yatırılacağının kaydedildiğini belirtiyor.

 Ashton Carter’ın toplantıdan sonra Erbil’de bulunan  Amerikalı askeri danışmanlarla görüşeceğinin ifade edildiğini anlatan Rudaw, “Carter’ın Erbil ziyareti sonrası Türkiye’nin başkenti Ankara’ya geçmesi bekleniyor” dedi. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@