Abd Savunma Bakanı Carter: Işid'le Uygarlık Adına Savaşıyoruz

Bağdat’taki görüşmelerin ardından Erbil’e geçen ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, IŞİD’le mücade eden Peşmerge’ye desteğini sürdüreceğini bildirirken “Iraklı kuvvetler, Peşmerge güçleri ve uluslararası koalisyon tarafından İslam Devletine karşı verilen savaşın uygarlık adına yürütüldüğünü\" belirtti.

Haberler 24.07.2015, 20:11
Abd Savunma Bakanı Carter: Işid'le Uygarlık Adına Savaşıyoruz

ERBİL(ANKA) – Bağdat’taki görüşmelerin ardından Erbil’e geçen ABD Savunma Bakanı Ashton Carter,  IŞİD’le mücade eden Peşmerge’ye desteğini sürdüreceğini bildirirken “Iraklı kuvvetler,  Peşmerge güçleri ve uluslararası koalisyon tarafından İslam Devletine karşı verilen savaşın uygarlık adına yürütüldüğünü" belirtti. 

Ashton Carter'ın, Kuzey Irak’taki Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile yaptığı görüşmede, IŞİD’le mücade, Peşmerge’nin mücadeledeki rolü ve “terör örgütünü yenmeye yönelik strateji”nin ele alındığı bildiriliyor.

Rudaw'ya göre, Peşmerge Bakanı Sayid Kadir ve diğer komutanların da hazır bulunudğu görüşme ile ilgili olarak Kürt Yönetimi sitesinden verilen bilgiye göre Bakan Carter, “ABD’nin, İslam Devleti teröristlerine karşı çabalarında Peşmerge güçlerini desteklemeye devam edeceğini“ söyledi.

Bakan Carter ayrıca, “Iraklı kuvvetler, Peymerge güçleri ve uluslararası koalisyon tarafından İslam Devletine karşı verilen savaşın uygarlık adına yürütüldüğünü” de ifade etti.(ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@