Abd Ordusu Türkiye'ye Yönelik Seyahat Kısıtlamalarını Genişletti

WASHİNGTON(ANKA) – ABD ordusunun Türkiye’ye yönelik seyaha...

Haberler 03.11.2015, 12:55
Abd Ordusu Türkiye'ye Yönelik Seyahat Kısıtlamalarını Genişletti

WASHİNGTON(ANKA) – ABD ordusunun Türkiye’ye yönelik seyahat kısıtlamalarını genişlettiği bildirildi. ABD Hava Kuvvetleri, “bölgede artan şiddet kaygılarını”i dikkate alarak askeri personelin ailelerinin İncirlik’e seyahatlerini askıya alırken, tüm askeri ve sivil çalışanların resmi olmayan seyahatlerine 9 Kasım’a kadar yasak getirildi.

ABD ordusunun Türkiye’ye yönelik seyahat kısıtlamalarını genişletme kararını duyuran, askeri konularda uzmanlanmış Stars and Stripes Gazetesi, “Hava Kuvvetleri, bölgede artan şiddet kaygılarının ışığında ABD askeri personel ailelerinin Türkiye’deki İncirlik Hava Üssü’ne gidişlerini askıya aldı. Duyuru, Savunma ve Dışişleri Bakanlıkları, İncirlik ve yakınlarındaki Adana’da bulunan aile fertlerine ABD’ye geri uçma seçeneceğini sunmaya karar vermelerinden bir gün sonra yapıldı” diyor.

Hava Kuvvetlerinin Facebook’taki sayfasında “Çifte vatandaş olanlar dahil tüm askeri ve sivil çalışanların, resmi olmayan sehayatleri 9 Kasım’a kadar yasaklandı” denilirken 9 Kasım’dan sonra da tüm gayri resmi ve resmi seyahatlerin onaylanması gerekeceğinin de altı çiziliyor.

Bunun yanısıra Türkiye’ye seyahat eden Savunma Bakanlığı çalışanlarının “mümkün olduğu kadar” protesto eylemleri, gösterileri ve kalabalık toplantılardan uzak durmaları, etraflarındaki şüpheli davranışlara dikkat etmeleri isteniyor.

“Karar, halen uygulanan sehayat kısıtlamalarını genişletiyor. Ağustos’tan bu yana ordu, Türkiye’nin Güneydoğu Bölgesine tüm sehayatlerı kısıtlıyor” denilen haberde Türkiye’nin IŞİD ile mücadelesi ve örgütün sorumlu tutulduğu Ankara’daki kanlı intihar saldırısının yanısıra “Türk güvenlik güçleriyle Kürt isyancıları arasındaki çatışmaların yeniden alevlendiğine” vurgu yapılıyor. ANKA)

(CN/ÖZK)  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@