Abd Medyası: Antalya Zirvesinde Güvenlik Seviyesi Üst Düzey

WASHİNGTON(ANKA) – Paris’teki kanlı intihar saldırılarının ardından ...

Haberler 15.11.2015, 09:55
Abd Medyası: Antalya Zirvesinde Güvenlik Seviyesi Üst Düzey

WASHİNGTON(ANKA) – Paris’teki kanlı intihar saldırılarının ardından ABD Başkanı Barack Obama’nın da katılımıyla Antalya’da düzenlenen G20 Zirvesi’nde daha da sıkılaştırılan güvenlik önlemleri yurt dışında da dikkat çekti. ABD medyası, “Olası bir terör saldırısının önlenmesi için bölgede güvenlik seviyesinin üst düzeyde tutulduğunu” vurguluyor.

Antalya'da G-20 öncesi alınan “yoğun” güvenlik önlemlere dikkat çeken Amerika’nın Sesi (VOA), zirveyi izlediği Antalya mahreçli haberinde  dünyanın en güçlü ekonomisine sahip 20 ülkenin devlet ve hükümet başkanlarının katılımıyla gerçekleşen G20 Zirvesi’nin yapıldığı bölgede  “olası bir terör saldırısının önlenmesi için bölgede güvenlik seviyesinin üst düzeyde tutulduğunu” belirtiyor.

 Geniş güvenlik önlemleri alındığını  ve binlerce polisin görevlendirildiğini anlatan VOA,  “Kente giriş yapan bütün araçlar polis tarafından tek tek durdurularak arandı” diyor. Haberde şöyle devam ediliyor:

“Zirveyi takip etmek için bölgeye gelen gazetecilerin akreditasyon kartları, kimlikleri ve yanlarında getirdikleri eşyaları da ayrıntılı bir şekilde incelendi. Zirvede görev yapacak kişiler, izin verilen alana giriş yapmadan önce sıkı bir şekilde güvenlik kontrolünden geçirildi.”(ANKA)

(CN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@