Abd, İran, Mısır, Irak Ve Lübnan'ı Viyana'ya Davet Etti

PARİS(ANKA) –  ABD, Rusya, Suudi Arabistan ve Türkiye Dışişleri ...

Haberler 28.10.2015, 13:35
Abd, İran, Mısır, Irak Ve Lübnan'ı Viyana'ya Davet Etti

PARİS(ANKA) –  ABD, Rusya, Suudi Arabistan ve Türkiye Dışişleri Bakanlarının, Suriye krizini görüşmek için bu hafta Viyana’da yapacakları toplantının ardından İran, Mısır, Irak ve Lübnanlı meslektaşlarıyla da bir araya gelebilecekleri bildirildi.

Fransız Le Figaro Gazetesi, Moskova’da konuşan bir Rus diplomatik kaynağına atfen geçtiği bir haberde, Rusya, ABD,  Suudi Arabistan ve Türkiye Dışişleri Bakanlarının, ABD tarafından davet edilen İran, Mısır, Irak ve Lübnanlı meslektaşlarıyla bir araya gelebileceği belirtiyor.

Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu’nun katılımıyla Viyana’da 23 Ekim’de gerçekleşen Suriye konulu ilk toplantıda "siyasi geçiş” süreci dahil,  Suriye krizine yönelik çözüm önerilerinin ele alındığı bildirilmişti.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un da bulunduğu toplantı sonrası  “dörtlü” istişarelerin 30 Kasım’da devam edeceği açıklanırken Suudi Bakanı Adil Cübeyr, Suriye'deki geçiş sürecinde Esad'in akıbeti konusunda ortak bir tutum sağlanamadığını söylemişti. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@