ABD Başkanı Donald Trump'tan KoronaVirüs Açıklaması! Acil Durum İlan Edildi!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'ın Korona Virüsü ile ilgili açıklamaları yakından takip ediliyor. Donald Trump yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ülke genelinde "ulusal acil durum" ilan ettiklerini açıkladı.

Dünya 14.03.2020, 00:14

Kamu Gündemi - Özel Haber | Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'ın Korona Virüsü ile ilgili açıklamaları yakından takip ediliyor. Donald Trump  yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ülke genelinde "ulusal acil durum" ilan ettiklerini açıkladı.

Tüm dünyayı sarsan korona virüs ile ilgili kendilerinin erken önlem aldığını bu erken önlem sayesinde virüsün ABD'de yayılmasının önüne geçtiklerini belirten Başkan Donald Trump, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ)'nün krizin yeni merkezinin Avrupa olduğunu açıklamasına dikkat çekti. 

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, "Resmi olarak ulusal acil durum ilan ediyorum. Bunlar çok önemli 2 büyük kelime." açıklamasında bulunarak, 50 milyar dolara kadar acil durum fonunun erişime açılacağını da belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) genelinde yapılan son güncellemelere göre koronavirüs taşıyan vaka sayısının 1700'ü aştığı ve korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının ise ise 41'e ulaştığı bildirilmişti.

ABD'NİN ACİL DURUM İLAN ETMESİ NE MANAYA GELİYOR?

ABD Başkanı Donald Trump, Korona Virüsü nedeniyle ülke genelinde acil durum ilan etti. Trump acil durum ilan etme hakkını Stafford Yasası isimli yasadan alıyor. Felaket veya tüm ülkeyi tehdit eden olağanüstü durumlarda devreye giren Stafford Yasası'na göre ABD başkanı Donald Trump Federal Acil Durum Yönetim Ajansı'nı (FEMA) ülkenin istediği bölgesine yönlendirebilme hakkına da sahip oluyor.

Ayrıca acil durum ilanı nedeniyle federal hükümet, felaketler ve sağlık krizlerinden zarar gören eyaletlerle doğrudan mali yardım gönderebilecek.

Ülke çapında ilan edilen acil durum ayrıca her bir eyalete, acil durum çalışanları, yapılacak testler, medikal destekler ve aşılar için yapılan masrafların yüzde 75'ini federal hükümetten talep etme hakkı verecek.

Kamu Gündemi | Ankara

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@