DSİ taşra teşkilatına 18 40 yaş şartıyla KPSS'siz bekçi alımı yapacak! O iller

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü KPSS'siz bekçi alım ilanı yayımladı. KPSS şartı olmayan duyuruda toplam 50 personel alınacağı, ilana başvuruların 40 yaş şartı ve lise mezunu olmak koşulunun sağlanmasıyla yapılacağı açıklandı.

DSİ taşra teşkilatına 18 40 yaş şartıyla KPSS'siz bekçi alımı yapacak! O iller

DSİ sürekli işçi alım ilanına göre toplam 50 personel alımı yapılacak. İŞKUR üzerinden alınacak başvurular için adayların kurumun belirttiği tüm koşullara haiz olmalaarı gerek. İlan için başvurular 25 Temmuz tarihinde başlayacak. Duyuru 5 gün boyunca İŞKUR aracılığıyla yayımda olacak. Adaylar bu beş günlük süreç içinde online başvuru yapacaklar. İsteyen adaylar kendi şehirlerinde faaliyet gösteren İŞKUR İl Müdürlüklerine giderek şahsen başvuru yöntemini tercih ederler.

DSİ 25 TEMMUZ - 30 TEMMUZ BEKÇİ ALIM İLANI

Taşra teşkilatı birimlerine yapılacak personel alımları için DSİ "Kurumumuz Taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 50 kadroya Sürekli İşçi (Bekçi) alınacaktır." açıklamasında bulundu. Listede yer alan şehirler ve bekçi kontenjan sayıları şu şekilde.

DSİ Bursa İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 9 kişi.

İzmir İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 1 kişi.

Eskişehir İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 2 kişi.

Konya İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 4 kişi.

Karaman İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 1 kişi.

Aksaray İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 1 kişi.

Niğde İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 2 kişi.

Bolu İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 1 kişi.

Adana İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 1 kişi.

Osmaniye İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 1 kişi.

Diyarbakır İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 9 kişi.

Yozgat İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 1 kişi.

Antalya İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 1 kişi.

İstanbul İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 6 kişi.

Mardin İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 1 kişi.

Van İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 2 kişi.

Kahramanmaraş İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 1 kişi.

Gaziantep İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 1 kişi.

Trabzon İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 3 kişi.

Giresun İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 1 kişi.

Gümüşhane İl Müdürülüğü Bekçi kontenjanı 1 kişi.

DSİ BEKÇİ ALIMI İÇİN İLAN EDİLEN KOŞULLAR

Kurum personel alımları için adayların devlet memurları kanununda yer alan genel ve her kurum kadro için ortak olan koşulları sağlamalarını isteniyor. İlana 18 ve 40 yaşın arasında olan adaylar başvuru yapacak. 25 Temmuz 1982 tarihinden sonra doğmuş olanlar başvuru yapacak. Bekçi alımları en az lise mezunu düzeyden olacak.

Adayların askerlikle ilişiğinin olmaması isteniyor. Bekçi kadrosu için 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun Gereğince geçerliliği devam eden Silahlı Özel Güvenlik belgesi ve kartına sahip olunması istenitor. Sağlık Bakanlığından onay almış, Psikoteknik merkezlerince düzenlenmiş Psikoteknik raporuna sahip olmak bekçi alımı için bir diğer koşul. Arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak.

İŞKUR'A ONLİNE YADA ŞAHSEN BAŞVURU YAPILACAK?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi DSİ KPSS'siz bekçi alım ilanına başvuru yapacak adaylar 25 Temmuz tarihinden itibaren başvurularını yapacaklar. Pazartesi başlayacak başvuru 5 gün sürecek Cuma sona erecek. Başvurular İŞKUR web sitesinden online yada İŞKUR İl Müdürlüklerinden bizzat yapılacak.