DSİ Bekçi Alımı Yapıyor! Lise Mezunları Son Başvuru Tarihini Kaçırmayın

Devlet Su İşleri (DSİ) 2021 yılı işçi alım ilanı yayımlandı. 2005 personel alımı yapacak olan DSİ ilan edilen kontenjanlar için bekçi kadrosu için de yer ayırdığını duyurdu.

İlan 26.08.2021 - 13:02 26.08.2021 - 13:02 Mustafa Karagöz

Devlet Su İşleri Başkanlığının sürekli işçi alımı için ilan ettiği kadrolardan bir tanesi de Bekçi pozisyonu oldu. 

Bekçi pozisyonunda farklı bölge müdürlüklerine personel alımı yapacak olan DSİ ilan edilen kadro için özel şartlar duyurdu. DSİ Bekçi alımı başvuru şartlarını sizlerle tüm detayları ile paylaşıyoruz. 

2021 YILI DSİ BEKÇİ ALIM İLANI

DSİ tarafından yayımlanan personel alım ilanına toplam 2005 kişilik bir alım olacağı duyuruldu. 

Alımların tamamı sürekli daimi işçi kadrolarına olacak. Başvurular ise her bir kadro için ayrı ayrı bildirilen özel şartlara göre olacak. Listede yer alan kadrolar arasında şu pozisyonalar bulunuyor. 

"Operatör, Şoför (Ağır vasıta), Bakımcı, Yağcı, Ambar İşçisi, Usta, Akaryakıtçı, Sondaj işçisi, Kompresör Operatörü, Vinç operatörü, Laborant, Laborant Yardımcısı, Topoğraf, Hidrolog, Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Teknisyen ve Bekçi"

BEKÇİ KADROSU İÇİN BAŞVURU YAPACAKLAR

Bekçi alımları için başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken özel şartlar İŞKUR üzerinden duyuruldu. İŞKUR aracılığıyla yayımlanan duyurulara erişim sağlayan adaylar için öğrenim ve mesleğin gerekliliğine göre belirlenen koşullar açıklandı. 

* Adayların en az dise ve dengi okullardan mezun olmaları gerekiyor. 

* Bekçi kadrosu için Silahlı Özel Güvenlik belgesi ve kartına sahip olmak bir diğer koşu.

* Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına engel olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat engeli olmaksızın arazi şartlarında çalışabilir olduğuna ilişkin  Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından sağlık raporu alabilecek durumda olmak.

* Sağlık Bakanlığından onay almış, Psikoteknik merkezlerince düzenlenmiş Psikoteknik raporu alabilecek durumda olmak.

* Adayların askerlik ile ilişiği bulunmaması gerekiyor.

* Yaş şartının da bulunduğu duyuru kapsamında adayların ilan tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmaları isteniyor.

İŞKUR ÜZERİNDEN BAŞVURULARINIZI TAMAMLAYIN

Devlet Su İşleri Başkanlığı duyurusunun ilk bölümünde adayların başvurularını 27 Ağustos tarihine kadar yapabilecekleri bildirildi. Başvuruda bulunacak olanlar son başvuru tarihini kaçırmamalılar. 

işkur bekçi

Başvuruda bulunacak adaylar İŞKUR Açık İş İlanları sayfasına erişim sağlayacaklar. Karşılarına yukarıda yer ekran çıkacak olan vatandaşlar kırmızı ile işaretli alanları dolduracaklar. Ardından ara butonuna basacak adaylar kendilerine uygun duyurulara elektronik yapacaklar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@