DSİ 2005 Kadrolu İşçi Alımı Yapacak! Başvurular İŞKUR'dan Yapılacak İşte Şartlar

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü 2005 personel alımı için ilana çıktı. Türkiye'nin farklı şehirlerine yapılacak personel alımlarına başvurular İŞKUR üzerinden alınmaya başlandı.

İlan 23.08.2021 - 11:39 23.08.2021 - 11:39 Mustafa Karagöz

İşçi alım ilanı yayımlayan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü istihdamların farklı illerde yer alan çeştili bölge müdürlüklerine olacğaını duyurdu. Bir liste yayımlayan kurum hangi bölge müdürlüğüne, hangi kadrolarda kaç personel alımı yapılacağını tek tek bildirdi. 

DSİ 2005 İŞÇİ ALIM İLANI YAYIMLANDI

DSİ tarafından yayımlanan personel alım ilanında toplam istihdam edilecek işçi sayısı 2005 olarak duyuruldu. Türkiye İş Kurumu üzerinden de yayımlanan duyuru kapsamında adaylar personel alımları için online başvuru yapacaklar. 

Kendi yaşadıkları illerde bulunan bölge müdürlüklerine işçi alımı başvurusu yapmak isteyecekler için açıklanan toplam kadro sayısı 9 olarak duyuruldu. Listede yer alan açık meslek grupları "operatör, ağır vasıta hizmetleri için şoför, bakımcı yağcı, ambar işçisi, usta, akaryakıtçı, sondaj işçisi, kompresör operatörü, vinç operatörü, laborant, labarant yardımcısı, topoğraf, hidrolog, aşçı, teknisyen ve bekçi" olarak bildirildi.

Toplam 26 farklı bölge müdürlüğü bünyesine yapılacak personel alımlarında en fazla alımın 4. bölge müdürlüğü, 5. bölge müdürlüğü, 2. bölge müdürlüğü ve 6. bölge müdürlüğüne olacağını duyurdu. Bu bölge müdürlüklerinin hepsine 104'den fazla kadro ayrılmış durumda. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

DSİ personel alım ilanı için başvuru yapmak isteyecek adaylar için ilan edilen başvuru şartları bulunuyor. Kamuya işçi alımlarında uygulanan ve her kadro için aynı olan ortak koşullar dışında her bir pozisyon için ayrı ayrı duyurulan şartlar bulunuyor. 

DSİ başvuru kılavuzunda adaylara aktarılan şartlar "18 yaşını tamamlamış olmak. Türk Vatandaşı olmak. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak. Yaptırılacak Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak. Askerlik ile ilişiği olmamak. (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak) Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir." olarak duyuruldu. 

Ayrıca işe alınan personeller için 4 aylık deneme süreci olacak. Deneme süreci sonunda başarısız olanlar işten çıkarılacaklar. 

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

BAŞVURU YAPMAK İSTEYENLER

DSİ personel alım ilanı için başvuru yapacak adaylar başvurularını 23 Ağustos tarihine kadar yapacaklar. Başvuru işlemleri İŞKUR üzerinden tamamlanacak. Adaylar İŞKUR profillerinden sisteme giriş yaparak elektronik başvuruda bulunacaklar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@