Biyografi

Biyografi / Öne Çıkanlar

Biyografi / Yeni Eklenenler

Dr. Ebru Ünal Kimdir?
Dr. Ebru Ünal Kimdir?

Dr. Ebru Ünal, Adana Kadın Doğum ve Kadın Hastalıkları Doktoru, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2002 yılında mezun olduktan sonra Çukurova Üniversitesi’nde “Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası” yaptı.

İhtisas döneminde (2007) Amerika, Stanford Üniversitesi‘nde Minimal İnvazif Cerrahi Kliniği’nde Prof. Dr. Camran Nezhat’tan ileri düzey Laparoskopi, Histeroskopi ve Endometriozis Cerrahisi eğitimi aldı.

2008’de Almanya’da Rostock Üniversitesi’nde Prof. Dr. Eckard Petri’den “Pelvik Taban Cerrahisi” eğitimi alarak idrar kaçırma tedavisi ve pelvik organ sarkması tedavisinde uzmanlaştı.

Asistanlık ve uzmanlık sürecinde dünyanın birçok merkezinde “Laparoskopik Cerrahi ve Riskli Gebelikler” ile ilgili seminer ve konferanslara katılarak eğitimler aldı, yayınlar yaptı.

2009 yılında İncirlik Amerikan Hava Üssü Hastanesi’nde çalışmaya başladı. Amerikan Hastanesinde çalıştığı 4 yıllık dönemde yapılan mesleki değerlendirmelerde “AMERİKAN STANDARTLARINDA KADIN HASTALIKLARI ve DOĞUM UZMANI” olarak rapor edildi.

2010’da Almanya’daki Helios Klinik’te ileri seviye Jinekolojik Laparoskopi Cerrahisi eğitimi aldı.

Şu anda Adana, Doha, Dubai ve İstanbul’da hizmet vermektedir.

Adana’da Ebru Ünal Kadın Sağlığı Ünitesi’nde hizmet vermektedir. Adana’daki kliniğini 2013 yılında açmıştır. Dr. Ebru Ünal, kozmetik jinekoloji uygulamaları, kronik vulvovajinal deri hastalıklarının tedavisi, diagnostik histereskopi, vajinismusun botoks ile tedavisi gibi farklı konularda en yeni tedavileri uygulamaktadır.

Kliniğinde kadınların sağlıklı gebelik ve normal doğum hakkında doğru, güncel ve seviyeli bilgilendirilmesini amaçlamaktadır, gelecek nesillerin daha sağlıklı olması için hamile kadınlara normal doğum ile ilgili destek vermektedir.

2013 de Doğal Doğum Derneği’ni kurdu. Kliniğinde ve Doğal Doğum Derneği bünyesinde Doğum Kursları vererek kadınlara destek olmaktadır. Adanadaki kliniğinin Sağlık Bakanlığından onaylı Gebe Okulu ruhsatı vardır.

Dr. Ebru Ünal, Amerika’nın ulusal Kadın Hastalıkları ve Doğum Derneği olan American College of Obstetrics and Gynecologists’in (ACOG) Türkiye’deki birkaç üyesinden birisidir. Türk Jinekoloji Derneği, Jinekolojik Endoskopi Derneği, Genç Endoskopistler Platformu, American Association of Gynecologic Laparascopy Derneği’nin üyesidir.

2014-2015 yılları arasında Londra Queen Mary Üniversitesi’nde Medikal Estetik Doktorluğu eğitimini başarıyla tamamlamıştır.2016 yılında Londra Queen Mary Üniversitesinin düzenlediği ‘Klinik Dermatoloji’ master programına kabul edilmiştir ve 2017 yılında Klinik Dermatoloji eğitimini başarı ile tamamlamış ve PG Diploma almıştır.

Uluslararası platformda saygın bir yeri olan ‘International Society for the Study of Vulvovaginal Disease’ (ISSVD) derneğinin Türkiye’deki birkaç üyesinden biridir. ISSVD amacı vulvar ve vajinal hastalıklar ile ilgili çalışmalar yaparak kadınlarda sık görülen ve ciddi sorun yaratan genital deri hastalıklarını tedavi etmektir. Dr. Ebru Ünal ISSVD derneğine Vajinismus tedavisi ile ilgili çalışma ve katkılarda bulunmaktadır.

Dr. Ebru Ünal, Türkiye’de ve hatta dünyada hem dermatoloji hem kadın hastalıkları ve hem de medikal estetik konularında eğitim almış nadir hekimlerdendir. Bu üç uzmanlık alanından edindiği bilgileri harmanlayarak kadınlara Kozmetik Jinekolog olarak tedavi hizmeti sunmaktadır. Kozmetik Jinekolog olan Dr. Ebru Ünal Londra Queen Mary Üniversitesi’nden aldığı eğitimler ve Amerika’da aldığı eğitimler ile bu daldaki bilgi ve becerisini daha üst düzeye ulaştırmıştır.

Kliniğinde kadın doğum uzmanlarına ve diğer branşlardan ilgilenen hekimlere Kozmetik Jinekoloji Eğitimi vermektedir.

Dr. Ebru Ünal Zein Obagi eğitimini alan Adana’daki yetkili tek doktorudur. 2017 yılında Londra Royal Medical Institude’da Dr. Rachel eckel’den Zein Obagi Skin Health eğitimi almıştır. 2019 Kasımda Dr.Zein Obagi’nin Los Anglestaki, Skin Health İnstitude’da düzenlediği Masterclass Training programına katıldı. Dr. Obagi’nin ‘Skin Health’ misyonunu kliniğinde en iyi şekilde uygulamaktadır. Dr. Obagi’nin geliştirdiği ürünler ile sadece yüz için değil, vücut, genital bölge derisi, koltuk altı bölgesi gibi her bölgede başarılı sonuçlar alınmasına yardımcı olmaktadır. Medikal Estetik ve Klinik Dermatolog uzmanlığı olan Kadın Doğum Uzmanı Dr. Ebru Ünal genital estetik ve zührevi hastalıklar konularında kliniğinde tedaviler uygulamaktadır.

Dr. Ebru Ünal’ın özel jinekolojik ameliyatlarını ve özel doğumlarını gerçekleştirdiği hastaneler; Ortadoğu Hastanesi, Özel Adana Metro Hastanesi, Özel Adana Sezar Hastanesi, Özel Adana Güzelyalı Hastanesi’dir.

Dr. Ebru Ünal Katar ve Dubai’de şubeleri bulunan Lamssa Klinikte kozmetik Jinekolog olarak belli günleri çalışmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar’da kadınların vajinismus sorunlarını tedavi etmekte ve genital estetik uygulamaları yapmaktadır.

Gençlerimizin geleceğimiz olduğu bilincinde olan Dr. Ebru Ünal gençlere hizmet edecek bir sosyal sorumluluk projesini başlatmıştır. “Anı Yaşama” adlı bu platform ile gençlerin cinsel sağlık konusunda doğru bilgilendirilmesini hedeflemiş ve gençlerin tereddüt etmeden kendisine soru sorabilecekleri bir platform oluşturmuştur.

Dr. Ebru Ünal, Dr. Yusuf Ünal ile evli ve iki çocuk annesidir.

Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@