Dolardaki rekordan sonra Özgür Dermiştaş ve Selçuk Geçer'den peş peşe yorum geldi! 'Uyarıyorum dolar 12 kapıda!'

Ünlü ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş ve Selçuk Geçer doların 11,48 TL'yi görmesiyle birlikte sosyal medya hesaplarından peş peşe açıklama yaptı.

Finans 22.11.2021 - 22:11 22.11.2021 - 22:11 Mustafa Çokyaşar

Merkez Bankası'nın faiz indirim kararları, Amerika'da enflasyon oranının beklenenden yüksek çıkması derken son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası yaptığı faiz açıklamaları doların tansiyonunu yükseltti. Dolar son olarak 10,48 TL'yi görerek tarihinde bir ilke attı.

Doların yükselişinin temel nedeni olarak Türk Lirası'ndaki değer kaybı gösteriliyor. Hükümetin ekonomi politikasını en başından beri yanlış olduğunu ve bu politikanın dövizde önlenemeyecek artışlara neden olacağını uzun bir süredir dile getiren Özgür Demirtaş ve Selçuk Geçer peş peşe sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı. 

Konuyla ilgili Prof. Dr. Özgür Demirtaş, konuyla ilgili iki ayrı paylaşımda bulundu. Demirtaş, ilk olarak Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarından sonra "Tüm tuşlara basınca Zengin olacağını zannetmek… Yataktan düşünce uyanırsınız…" yorumunda bulunarak iktisat politikasının yetersizliğinden ve ekonomide uzun vadeli planlar olmadan stratejisiz bir şekilde adımlar atıldığını söyledi. 

İkinci paylaşımında ise Özgür Demirtaş, "Gana Merkez Bankasını kararlarından ötürü kutlarım: Doğru karar. Macaristan Merkez bankası da doğru bir karar vermişti." diyerek diğer ülkelerin Merkez Bankası kararları ile Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararını kıyasladı ve TCMB'nin faiz kararlarının yanlış olduğunu bir kez daha hatırlattı.

'Uyarıyorum dolar 12 kapıda!'

Selçuk Geçer ise yaptığı paylaşımlarda net konuştu. Daha önce dolar 3 lira seviyelerindeyken doların 8-9 TL'ye kadar yükseleceğini her fırsatta dile getiren Geçer, "Uyarıyorum dolar 12 kapıda!" diyerek ekonominin gidişatına sitem etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@