Dolar ne kadar oldu? Euro kaç TL? Rekor üzerine rekor haberleri geliyor!

Ekonomiyi yakından takip edenler dolar ve euronun kaç TL olduğunu, yükselişin devam edip etmediğini araştırıyor. İşte 14 Ekim 2021 itibarıyla güncel döviz kuru...

Finans 14.10.2021 - 17:41 14.10.2021 - 17:42

Eylül ayının son haftasından beri devamlı ibrenin yukarı gösterdiği dolar ve eurodan şu günlerde arka arkaya rekor haberleri geliyor. Dolar veya euro ile ticaret yapan, dolar veya euro borcu olan vatandaşlar da anlık kuru takip etmeye çalışıyor. Peki 14 Ekim 2021 itibarıyla dolar ve euro kaç TL oldu? Yükseliş devam ediyor mu?

Bugün 9,18 TL seviyelerine kadar çıkarak tarihi bir rekor kıran dolar, saat 17.35 itibarıyla 9,17 TL civarlarında işlem görüyor. Dolar gibi yükselişte olan euro ise aynı dakikalarda 10,65 TL'den el değiştiriyor. 

Dolar ve euro kuru, Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun (PPK) eylül ayı faizini yüzde 18 açıklamasının ardından yükselmeye başlamıştı. Öte yandan yabancı basında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'na güveninin azaldığı yönünde çıkan haberler ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye'ye yeni bir operasyon düzenleneceği sinyalini vermesinin ardından doların yükselişi hız kazanmıştı.

Dolar ve eurodaki yükseliş devam ederken, dün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başkan Kavcıoğlu arasında bir görüşme gerçekleşmiş, gece yarısı da Merkez Bankası'nda üç önemli isim görevden alınmıştı.