Dolar arttı internette satılık ev ve araba ilanı kalmadı! 10 bine yakın ilan geri çekildi!

Türk Lirası haftaya tarihi bir değer kaybıyla yaklaştı. Bu durum doların 11,20 TL seviyelerinden 13,5 TL'yi görmesine neden oldu. Bu hızlı artış karşısında ev ve araba ilanları tek tek silindi.

Gündem 25.11.2021 - 01:18 25.11.2021 - 01:19 Mustafa Çokyaşar

Kurdaki hızlı yükselişin ardından mal sahipleri zarar etmemek için ilanlarını bir bir geri çekmeye başladı. Birçok mal sahibi kur sabitlendikten sonra fiyatlarını güncelleyerek yeniden satışa koymayı düşünüyor. 

Geri çekilen ilan sayısı 10 bine yaklaştı. Her geçen gün bu sayı artıyor. Çoğu galerici araçlar için fiyat vermekte zorlanırken, çoğu emlakçı ise konut satışında temkinli davranıyor. Ancak buna rağmen yabancılara satış tüm hızıyla devam ediyor. TÜİK verilerine göre Ekim ayında en çok konut satışı İran vatandaşlarına yapıldı.

Satışı devam eden arabaların fiyatları giderek yükseliyor. Sıfır otomobil tedariğinde yaşanılan sorunlar ikici el arabaya talebi artırdı ancak fiyatlar sıfır araba fiyatlarını aratmıyor. En son TL'deki değer kaybı araba almayı iyice güçleştiriyor

Galericiler bu durumun nedeni olarak araç bulmanın giderek zorlaşması olduğunu söylüyor. Dövizdeki her hafta yaşanılan değişikler galericilerin araç almasında ve fiyat biçmesinde sorun yaşamasına neden oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@