Dolar 12 TL'yi, altın 700 TL'yi geçti, İslam Memiş uyardı: Ters köşeye yatabilirsiniz!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, doların 12 TL'yi, gram altının 700 TL'yi geçtiği dakikalarda bir paylaşım yaparak, önümüzdeki hafta hızlı bir düşüş yaşanacağını söyledi.

Finans 23.11.2021 - 13:46 23.11.2021 - 13:46 Ali Parim

Merkez Bankası'nın son üç aydaki faiz kararlarının ardından yükselişe geçen dolar, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamalardan sonra yeni bir rekora imza attı. Dolar 12 TL'nin üzerine işlem görmeye başlarken, buna paralel olarak altın fiyatları da yükselmeye başladı. İstanbul Kapalı Çarşı'da gram altın 714,00 liraya, çeyrek altın 1.155 liraya, Cumhuriyet altını ise 4.726 liraya kadar çıktı. Bu hızlı yükselişle birlikte altın veya dolar borcu olan ya da parasını buralarda değerlendirmek isteyen vatandaşlar da şaşırıp kaldı.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise yatırımcıları ters köşeye yatıracak öngörüsünü paylaştı. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Memiş, "Bu hafta veya önümüzdeki hafta başından itibaren hızlı bir geri çekilme süreci bekliyorum. Bunu bugüne kadar “Satmayı Sevmem” diye düşünen biri olarak söylüyorum." ifadelerini kullandı. İşte İslam Memiş'in o paylaşımı;

islam memiş dolar ve altın yorumu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@