Doğalgaza yüzde 48 zam geldi, Kılıçdaroğlu iktidara yüklendi: Herkes suçlu, bunlar ak kaşık!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, doğalgaza gelen yüzde 48'lik zammın ardından iktidarı eleştirerek, "Doğalgaza yüzde 48 zam yapıp, yükü sanayiye yıktılar. Biliyorlar ki sanayici bunu ürünlere yansıtmaya mecbur. Sonra gelsin marketlere yaptıkları gibi, sanayicilere de karalamalar. Herkes suçlu, bunlar ak kaşık!" dedi.

Gündem 01.11.2021 - 17:27 01.11.2021 - 17:28 Ali Parim

Doğalgaz ve akaryakıta gelen art arda zamların ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıdaroğlu'ndan hükümete sert bir eleştiri geldi. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Zamlar durmuyor. Ekim'de 93 kuruş zamlanan LPG'ye 48 kuruş daha zam yolda." diyen Kılıçdaroğlu, doğalgaza yapılan yüzde 48'lik zammın yükünün sanayiciye yüklendiğini ifade etti.

Ardından, "Biliyorlar ki sanayici bunu ürünlere yansıtmaya mecbur. Sonra gelsin marketlere yaptıkları gibi, sanayicilere de karalamalar. Herkes suçlu, bunlar ak kaşık!" ifadelerini kullanan CHP lideri, bir başka paylaşımında ise Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi.

Kılıçdaroğlu, paylaşımında, "Ey gözleri Biden’a gülen Şahsım; milletimizin dertlerinden tümden habersizsin. Ne zaman bu ülke ile ilgilenmeyi düşünüyorsun? Yüzün bu ülkenin evlatlarına hiç gülmeyecek mi?" ifadelerine de yer verdi.

kılıçdaroğlu zam açıklaması

BOTAŞ bugün itibariyle elektrik üretiminde kullanılan doğalgaza yüzde 47, sanayide kullanılan doğalgaza ise yüzde 48 zam yapıldğını açıklamıştı. Zam sonrası açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Eylül ayı itibarıyla Avrupa'da vatandaşlarına en ucuz doğalgaz sunan ülke Türkiye olup, elektrikte ise Ukrayna ve Sırbistan'dan sonra en ucuz üçüncü ülke konumundayız" demişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@