Diyanet işleri 15 bine yakın imam ve müezzin alacağını duyurdu! Diyanet İşleri'ne iş başvurusu nasıl yapılır?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, TBMM Bütçe Belirleme Komisyonu'nda 15 bine yakın imam ve müezzine ihtiyacın olduğunu belirtti. İşte Diyanet'in ilan yayınlaması durumunda yapmanız gerekenler...

Kamu Haberleri 22.11.2021 - 18:44 22.11.2021 - 18:44 Mustafa Çokyaşar

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bir önceki gün TBMM Bütçe Belirleme Komisyonu'nda belirlenen bütçenin yüzde 96'sı personel giderlerine gidiyor, geri kalan yüzde 4 ile planlama yapılamıyor diyerek sosyal medyada gündem olmuştu. Erbaş konuyu bugün katıldığı bir canlı yayında daha da detaylandırarak 2022 yılı için 15 bine yakın imam ve müezzin ihtiyacı olduğunu ve bu nedenle bütçenin belirlenmesinin ardıdan alım yapacaklarını açıkladı.  

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bütçesi ile ilgili tartışmalara, Diyanet bir devlet kurumudur ve personellere memur maaşı verilir. Bu nedenle de yüzde 96'sı personel masraflarına gidiyor diyerek yanıt veren Erbaş, geriye kalan yüzde 4 ile planlanan hiçbir şeyin yapılamanıdığını belirtti. Ayrıca planlar arasında 15 bine yakın imam ve müezzine ihtiyacının en kısa sürede giderilmesi olduğunu söyledi.

Bu konuda imam bulunamadığı için özellikle köylerden sürekli şikayet aldıklarından yakınan Erbaş, 2022 yılı içinde personel ihtiyaçlarını belirlenen bütçe doğrultusunda gidermeye çalışacaklarının sözünü verdi. 

Diyanet İşleri'nin ilan açması durumunda tüm iş başvuruları için e-Devlet'i kullanabilirsiniz. e-Devlet'e giriş yaptıktan sonra arama kısmına "Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetim Sistemi"  yazarak sisteme giriş yapabilir ve açık olan iş ilanları arasında başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@