Dışişleri Bakanlığı KPSS şartsız lise mezunu kamu personeli alıyor!

Dışişleri Bakanlığı KPSS şartı olmaksızın, lise mezunu bir sözleşmeli sekreter alımı yapacağını açıkladı.

İlan 07.11.2021 - 22:38 07.11.2021 - 22:38 Ali Parim

KPSS'siz kamu personeli olmak isteyenler için Dışişleri Bakanlığı'ndan dikkat çeken bir alım ilanı yayımlandı. Bakanlık, Los Angeles Başkonsolosluğunda çalıştırılmak üzere bir sekreter alınacağını açıkladı. İlanda KPSS şartı aranmazken, lise veya dengi bir okuldan mezun olmanın yeterli olduğu vurgulandı.

41 yaşından gün almamış olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak şartlarının da arandığı ilanda, ayrıca adayların çok iyi derecede ingilizce bilmeleri ve bilgisayar kullanabilmeleri gerektiği aktarıldı. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NEREDEN YAPILACAK?

Başvurular, 17 Kasım 2021 tarihie kadar devam edecek ve e-Devlet üzerinden Dışişleri Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı'ndan kabul edilecek. Adayların tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 1 Aralık 2021 mesai bitimine kadar Los Angeles Başkonsolosluğu’nda olacak şekilde iletmeleri gerekecek. 

YAZILI,SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAV YAPILACAK

Adaylara yazılı, sözlü ve uygulamalı sınavlarının sonucuna göre alınacak. Yazılı eleme sınavı 2 Aralık 2021, Perşembe günü saat 14:00’de  T.C. Los Angeles Başkonsolosluğu’nda yapılacak. Sınavda, adayların Türkçe'den İngilizce'ye ve İngilizce'den Türkçe'ye çeviri yapmaları, Türkçe kompozisyon yazmaları istenecek. Ayrıca Matematik bilgileri de ölçülecek.

Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, 9 Aralık 2021, Perşembe günü saat 14:30’da Başkonsolosluğa yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edilecekler. Sözlü sınavda ise adayların Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi bilgileri ölçülecek. Son olarak bir de bilgisayada daktilo sınavı yapılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@