Dışişleri Bakanlığı ABD'de Memur Alıyor! KPSS Yok, Lise Mezunu Olmak, Bilgisayar Kullanmak Yeterli

Dışişleri Bakanlığı KPSS şartı olmadan memur alımı yapacağını ilan etti. Bakanlık duyurusunda memur alımına 41 yaşından küçük lise mezunu adayların başvuru yapabileceğini duyurdu.

İlan 19.08.2021 - 12:00 19.08.2021 - 12:01 Mustafa Karagöz

Dışişleri Bakanlığı resmi sitesinden memur alım ilanı yayımladı. Bakanlık duyurusunda personel alımının Washington Büyükelçiliği bünyesine yapılacağını bildirdi. Kurum ilana başvuru yapacak adayların genel memur alımı şartları dışında kadrolar için belirlenen ek koşulları da sağlamaları gerektiğini ilan etti. 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Washington Büyükelçiliğine yapılacak personel alımı 1 pozisyonda olacak. Bakanlık üzerinden gerçekleştirilecek istihdam Sözleşmeli Sekreter kadrosuna olacak. İlana başvurular lise düzeyinden, KPSS'siz olacak. İlan için ayırt edici özellik ise adayların yabancı dil şartını sağlamaları olacak. İşte söz konusu personel alımlarına dair ayrıntılar. 

Öğrenim Şartı

İlana en az lise mezunu olanlar başvuru yapabilecekler. Bu şart kapsamında lise, önlisans ve lisans mezunları herhangi bir bölüm şartı olmadan sekreter alımı için başvurularını bakanlığa yapacaklar. 

Yaş Şartı

İlana başvurular 18 yaşını tamamlamış olmak, 41 yaşından gün almamış olmak şartıyla olacak.

Bilgisayar Şartı

Dışişleri Bakanlığı sekreter kadrosu için başvuru yapacakların çok iyi derecede bilgisayar yada daktilo kullanmaları gerektiğini ilan etti. 

Yabancı Dil Şartı

Sekreter alımları çok iyi derecede İngilizce bilen adaylar arasından olacak. 

KPSS Şartı

Sözleşmeli sekreter alımı için başvurular KPSS'siz yapılacak. İlanda KPSS şartı yer almıyor. 

Diğer Koşullar

Dışişleri Bakanlığı personel alımları için yayımladığı kılavuzunda "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kamu haklarından yoksun bulunmamak. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek. " koşullarına yer verdi. 

BAŞVURU YAPMAK İSTEYENLER NE YAPACAK?

Dışişleri Bakanlığı personel alımı için yayımlanan duyuru kapsamında başvuru yapacaklar iki şekilde başvurularını kuruma iletecekler. Birincisi doğrudan başvuru yapmak ikincisi posta yoluyla başvuru yapmak. 

İlan Metni için TIKLAYINIZ

Başvuru Evrakları

Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi. Özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti ile arkalı önlü fotokopisi, Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti ile bir adet fotokopisi, Erkekler için askerlik terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge ve bir adet fotokopisi, Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf. 

Başvuru işlemleri evrak teslimi ile tamamlanacak. Başvurular 2 Eylül 2021 Perşembe günü mesai bitimine kadar 2525 Massachusetts Ave. NW, Washington, D.C. 20008 adresine ulaşacak şekilde yapılacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@