''Türkiye’nin IŞID ile mücadele eğilimini biz de paylaşıyoruz''

Siyamend Kaçmaz / Rusya, 1 Eylül () – Rusya Dışişleri Bakanlığı Resmi Sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya'nın Türkiye'nin Suriye'deki operasyonunu takip ettiğini, fakat operasyonlar sırasında uluslararası kurallara uyulması gerektiğini...

Haberler 01.09.2016, 15:43
''Türkiye’nin IŞID ile mücadele eğilimini biz de paylaşıyoruz''

Siyamend Kaçmaz / Rusya, 1 Eylül () – Rusya Dışişleri Bakanlığı Resmi Sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya'nın Türkiye'nin Suriye'deki operasyonunu takip ettiğini, fakat operasyonlar sırasında uluslararası kurallara uyulması gerektiğini bildirdi.

Zaharova'nın açıklamaları şu şekilde:


"Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeyindeki eylemlerini dikkatlice takip ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin 'İslam Devleti' adı altındaki kötülük ile mücadele eğilimini biz de paylaşıyoruz. Aynı zamanda uluslararası kurallara uyulması ve egemen bir devletin topraklarındaki her türlü eylem için bu ülkenin yasal hükümetinden onay alınması gerektiğine dikkat çekiyoruz. Bilindiği üzere, bu Rusya Federasyonu'nun en başta söylediği ve hiçbir değişmeyen tavrıdır. Türk partnerimizi terör karşıtı operasyon sürdürülürken hedefini dikkatli seçmeye ve muhalefet ve Suriyeli Kürtlerin de aralarında bulunduğu etnik grupların bulunduğu noktaları vurmaktan kaçınmaya çağırıyoruz.Birkez daha, şu an en önemli hedefin tüm ilgili tarafların katılımıyla IŞİD başta olmak üzere terör tehdidi ile tek koldan mücadele etmek olduğunu tekrar etmek istiyorum. "

(Foto)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@