Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Zanzibar'da kurban eti dağıttı

2016 Rio Olimpiyatları'nda erkekler grekoromen stil 130 kiloda Olimpiyat ikincisi olarak gümüş madalya kazanan milli güreşçi Rıza Kayaalp, Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) gönüllüsü olarak Tanzanya'nın özerk bölgesi Zanzibar'da kurban eti dağıttı.

Haberler 12.09.2016, 13:40 13.09.2016, 00:20
Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Zanzibar'da kurban eti dağıttı
Ali KAN (DHA) - 2016 Rio Olimpiyatları'nda erkekler grekoromen stil 130 kiloda Olimpiyat ikincisi olarak gümüş madalya kazanan milli güreşçi Rıza Kayaalp, Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) gönüllüsü olarak Tanzanya'nın özerk bölgesi Zanzibar'da kurban eti dağıttı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VEKALET VERDİ

TDV Kurumsal İletişim Müdürü Kerim Küçüksarı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'e 3 adet kurban vekâleti verdiğini belirtti. Yurtdışında kesilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vekâlet verdiği kurbanın Tanzanya'da kesilerek ihtiyaç sahibine ulaştırıldığını vurgulayan Küçüksarı, Afrika'da akşam aç uyuyan milyonlarca insan var. Kurban bayramı vesilesiyle buralara kadar gelerek milletimizin emanetlerini ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın vakfımıza verdiği vekalet kurbanı da keserek ulaştırdık. Milletimizin selamlarını getirerek kardeşlerimizle burada birlikte bayram yapıyoruz dedi.

MİLLİ GÜREŞÇİMİZ KURBAN ETİ DAĞITTI

TDV gönüllüsü olarak Tanzanya'ya gelen Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, dünyanın dört bir tarafındaki mazlumlara her türlü yardımı ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfı'nın gönüllüsü olarak Vekaletle Kurban programı kapsamında Tanzanya Zanzibar'a geldiğini söyledi. Kayaalp, Burada sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyanet Vakfına verdiği vekalet kurbanı keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Milletimizin de bağışladığı vekalet kurbanları binlerce kilometre uzaklıktaki Müslüman kardeşlerimize ulaştıracak birlikte bayram yapmanın mutluluğunu yaşıyorum dedi. Türk halkının gönül zenginliği ve yardımseverliğinin her bayramda bir kez daha ortaya çıktığını vurgulayan Kayaalp, İhtiyaç sahiplerine ulaşması için kurban vekaletlerini veren vatandaşlarımıza ve bu emanetleri dünyanın dört bir tarafına ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfına teşekkür ederim diye konuştu.

DÜNYA ŞAMPİYONUNUN BOĞAYLA MÜCADELESİ

Kesilmek üzere getirilen boğayı tutan Dünya Güreş şampiyonu Milli Sporcu Rızakaya Alp'ın elinden kaçmak isterken heyecanlı dakikalar yaşandı, bu anlar kameralar tarafından kaydedildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@