Gaziantep’teki saldırı Alman basınında

Gaziantep’te gerçekleştirilen canlı bomba saldırısı Alman basınında geniş yer buldu. Kamu kanalları ARD ve ZDF televizyonlarının haber siteleri...

Haberler 22.08.2016, 09:34 22.08.2016, 15:03
Gaziantep’teki saldırı Alman basınında
DIŞ HABER - Gaziantep’teki saldırı Alman basınında Ahmet YILDIRIM/ Dortmund, 21 Ağustos () - Gaziantep’te gerçekleştirilen canlı bomba saldırısı Alman basınında geniş yer buldu. Kamu kanalları ARD ve ZDF televizyonlarının haber siteleri başta olmak üzere, saldırıya geniş yer ayıran haber siteleri, ölü sayısının sürekli arttığına dikkat çekti.

Heute.de: Gaziantep’te saldırı- En az 50 ölü Türkiye tekrar bir kanı saldırının hedefi oldu. Bir düğün eğlencesi sırasında en az 50 kişi hayatını kaybetti. Saldırının gerçekleştiği kent, Suriye sınırından sadece birkaç kilometre uzaklıkta.

Tagesschau.de: Düğüne yapılan saldırıda çok sayıda ölü var Türkiye’nin güneyinde yer alan Gaziantep’te düğüne gerçekleştirilen saldırıda resmi açıklamalara göre 50 kişi hayatını kaybetti. 90’ı aşkın kişi ise yaralandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan saldırıyı IŞİD’in gerçekleştirdiği görüşünde.

Bild.de: Türkiye’de terör saldırısında 50 kişi hayatını kaybetti- Cumhurbaşkanı Erdoğan: IŞİD yaptı Türkiye’de terör. Gaziantep’te açık havada gerçekleştirilen düğüne yapılan canlı bomba saldırısında en az 50 kişi öldü. Çok sayıda ağır olmak üzere 94 kişinin de yaralandığı bildirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırının arkasında IŞİD’in olduğu görüşünde.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@