Fransa'da kiliseye bıçakla giren saldırganlar papazı öldürdü...

Fransa'nın Rouen kenti yakınlarındaki Saint Etienne Du Rouvray beldesindeki kiliseye yapılan saldırıda papaz öldü, 4 kişi...

Haberler 26.07.2016, 15:28
Fransa'da kiliseye bıçakla giren saldırganlar papazı öldürdü...
DIŞ HABER - Fransa'da kiliseye bıçakla giren saldırganlar papazı öldürdü...

Engin Akgürbüz - Lyon, 26 temmuz () Fransa'nın Rouen kenti yakınlarındaki Saint Etienne Du Rouvray beldesindeki kiliseye yapılan saldırıda papaz öldü, 4 kişi de yaralandı. Bugün saat 11 sularında kendilerini IŞİD militanı olarak tanıttıkları iddia edilen iki saldırgan Saint-Etienne-du-Rouvray beldesindeki bir kiliseye saldırdı.

Ellerindeki kesici aletler ile bir papaz ve 4 vatandaşı rehin alan saldırganlar, daha sonra papazı öldürdü ve kilisede dua eden iki rahibe ve 2 vatandaşı yaraladı. Olay yerine gelen polis kuvvetlerince etkisiz hale getirilen saldırganların kiliseye dua edilirken arka kapıdan girdikleri ve bu sırada kilisede duayı dinleyen iki rahibe ve iki vatandaşın olduğu, saldırganları fark eden rahibelerden birinin dışarı çıkmayı başararak emniyet güçlerine haber verdiği bildirildi. Saldırganlardan birinin Türk emniyeti tarafından Fransız makamlarına "cihatçı" ibaresi teslim edildiği, 2015 senesinde hapis cezasına mahkum edilerek cezaevine konduğu fakat mahkemenin kararı ile "elektronik kelepçe" takılarak cezasını "ev hapsi" olarak sürdürdüğü, Paris savcısının bu duruma itiraz edip temyize gitmesine rağmen zanlının ev hapsine devam ettiği ortaya çıktı. Derhal olay yerine giden Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande'ın "iğrenç bir terör saldırısı" olarak nitelediği bu olaydan sonra yarın tüm monoteist din temsilcileri ile bir araya geleceği açıklandı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@