Çipras Avrupalı Sosyal Demokrat Liderler Toplantısı için Paris’te

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, bugün gerçekleşecek olan Avrupalı Sosyal Demokrat Liderler Toplantısı’na katılmak üzere dünden beri Paris’te bulunuyor. İtalya’yı sarsan şiddetli...

Haberler 25.08.2016, 13:42
Çipras Avrupalı Sosyal Demokrat Liderler Toplantısı için Paris’te
(DHA) - Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, bugün gerçekleşecek olan Avrupalı Sosyal Demokrat Liderler Toplantısı’na katılmak üzere dünden beri Paris’te bulunuyor.

İtalya’yı sarsan şiddetli deprem yüzünden toplantıya katılmayacak olan Matteo Renzi dışında, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Avusturya Şansölyesi Christian Kern, Portekiz Başbakanı Antonio Luis Santos da Costa, Slovakya Başbakanı Robert Fico, Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn, Malta Dışişleri Bakanı George Wella, Belçika Sosyalist Partisi Lideri Elio di Rupo, İspanya Sosyalist Partisi Genel Sekreteri Pedro Sanchez Perez, Hollanda İşçi Partisi Lideri Diederik Samson ve Avrupa Sosyalist Partisi Lideri Sergei Stanisev, ayrıca AB Yüksek Temsilcisi Federica Mogherin ile Ekonomik ve Mali İşlerden sorumlu Avrupa Komiseri Pierre Moskovici katılacak.

Paris’in 12 km batısında bulunan Chateau de La celle Saint – Cloud’da düzenlenecek olan toplantıda Brexit, Avrupa ülkeleri arasında sosyal politika alanında maddi dayanışma ve sığınmacı-göçmen sorunu görüşülecek. Aleksis Çipras Avrupalı Sosyalist liderlerle teke tek yapacağı görüşmelerde müttefiklikler kurmayı hedefliyor. Bu görüşmelerin Yunan Başbakanı için 9 Eylül’de Atina’da gerçekleşecek olan zirveye bir ön çalışma olacağı düşünülüyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@