Çavuşoğlu ve Lavrov Suriye'yi görüştü

Siyamend Kaçmaz / Rusya, 1 Eylül () – Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Türkiye'nin talebi üzerine telefonla Suriye konusunda görüşme yaptıkları bildirildi. Dışişleri Bakanlığı...

Haberler 01.09.2016, 15:44
Çavuşoğlu ve Lavrov Suriye'yi görüştü

Siyamend Kaçmaz / Rusya, 1 Eylül () – Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Türkiye'nin talebi üzerine telefonla Suriye konusunda görüşme yaptıkları bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı Basın Servisi'nden yapılan açıklamada, "İki bakan Rusya ve Türkiye'nin ilişkilerinin gündem konularını masaya yatırdı. Özellikle Rusya Devlet Başkanı ile Türkiye Cumhurbaşkanı'nın 9 Ağustos'ta St. Petersburg'da vardıkları anlaşmaların hayata geçirilme süreci görüşüldü" denildi.


Açıklamalara şu şekilde devam edildi:

"Suriye konusunda fikir alışverişi yapıldı. Rusya tarafı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeyindeki eylemlerinden ve bu eylemlerin Suriye krizini çözme süreci için sebep olduğu sonuçlarından duyduğu endişeyi dile getirdi.”

Ayrıca, telefon görüşmesinde BM Güvenlik Konseyi'nin Suriye konusundaki kararlarının uygulanması için uzman düzeyinde işbirliğine devam edilmesi konusunda anlaşıldı."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@