Burkayı yasaklayan Noel baba kıyafetlerini de yasaklamalı

Almanya’da Hristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) eyalet içişleri bakanları tarafından yasaklanması gündeme getirilen burka konusunda Kuzey Ren Vestfalya İçişleri Bakanı Ralf Jäger’den (SPD) tepki geldi.

Haberler 18.08.2016, 16:03
Burkayı yasaklayan Noel baba kıyafetlerini de yasaklamalı
Ahmet YILDIRIM/ Dortmund, 18 Ağustos () – Almanya’da Hristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) eyalet içişleri bakanları tarafından yasaklanması gündeme getirilen burka konusunda Kuzey Ren Vestfalya İçişleri Bakanı Ralf Jäger’den (SPD) tepki geldi. Burka yasağı tartışmalarını seçimlere bağlayan Ralf Jäger, Bayerischen Rundfunk’a yaptığı açıklamada, burka yasağının iddia edildiği gibi güvenliği artırmayacağını söyledi.

“Noel baba kıyafetleri de yasaklanmalı”

Kategroik olarak burkanın yasaklanmasına karşı olduğunu belirten Ralf Jäger, “Ben kişisel olarak burkaya karşıyım. Burka uyumun gerçekleşmediğinin göstergesi. Ancak, burka daha az güvenlik göstergesi değil. Burkayı yasaklayanlar,(biraz ileri götürecek olursak) sonraki adımda insanların noel baba kostümü giymelerini de yasaklamalı. Bu iç güvenliğe katkı sağlamaz. Bu insanları daha da ikileme düşürür” dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@