Biden'in Türkiye ziyareti dünya basınında

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in 15 Temmuz'daki darbe girişiminden sonra Türkiye'ye yaptığı ilk kritik ziyaret ve ziyareti sırasındaki gelişmeler dış basında geniş yer buldu.

Haberler 25.08.2016, 13:12
Biden'in Türkiye ziyareti dünya basınında

DHA - ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in 15 Temmuz'daki darbe girişiminden sonra Türkiye'ye yaptığı ilk kritik ziyaret ve ziyareti sırasındaki gelişmeler dış basında geniş yer buldu.

Wall Street Journal: Biden Türkiye ile ilişkileri düzeltme çabasında

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden Türkiye'yi ziyaretinde geçtiğimiz ay Türkiye'de başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminden sonra ilişkileri düzeltmek için gönül alıcı bir tavır kullandı.

Darbe girişiminden sonra Beyaz Saray'dan resmi bir yetkili olarak Türkiye'yi ziyaret eden ilk kişi olan Biden, Türkiye'yi daha önce ziyaret etmediği için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür diledi.

ABC News: Biden Türkiye'yi ziyaretiyle tansiyonu düşürmeyi deniyor

ABD Başkan Yardımcısı Biden Ankara'yı ziyaretiyle geçtiğimiz ayki darbe girişiminden sonra toparlanmaya çalışan Türkiye ile yükselen tansiyonu düşürmeyi amaçlıyor.


Fethullah Gülen'in iadesi ile ilgili de ''Gülen'in korunması konusunda hiçbir çıkarımız yok'' açıklamasını yapan Biden, iade işleminin gerçekleşmesi için kendi hukuk sistemleri çerçevesinde yasal standartlarla uyuşmaları gerektiğini ekledi.

Washington Times: Joe Biden Türkiye'yi yatıştırmaya çalışıyor

ABD Başkan Yardımcısı Joseph Biden, darbenin arkasında olduğu iddia edilen Fethullah Gülen'in hızlı bir şekilde iade etmeyi reddeden Obama yönetiminin tutumunun ardından Türkiye ile yaşanan gerginliği azaltmaya çalışıyor

El Jezire: Biden Türkiye'nin Gülen hakkındaki duygularını anladığını söyledi

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, çarşamba günü Ankara'yı ziyaretinde Türkiye'nin 15 Temmuz'daki darbe girişiminin arkasında olduğu iddia edilen Fethullah Gülen hakkındaki yoğun duygularını anladığını söyledi. 
 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@