Dikkat! Vakıfbank'ın tüm müşterilerini ilgilendiriyor

Vakıfbank, FAST uygulamasını Toplu Ödeme Sistemi’ne entegre eden ilk banka oldu.

Finans 08.10.2021 - 08:45 08.10.2021 - 09:00

VakıfBank, Toplu Ödeme Sistemini (TÖS) Fonların Anlık Sürekli Transferi (FAST) uygulamasıyla entegre ederek şirketlere ödemelerini 7/24 yapabilme imkân tanıdı.

VakıfBank’ın gerçekleştirdiği TÖS/FAST entegrasyonundan yararlanan şirketler, dağınık yapıdaki kaynaklarını tek bir merkezde toplayarak farklı banka müşterilerine de 7/24 para transferi yapabiliyor. 

VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Hazım Akyol, yeni hizmete ilişkin değerlendirmesinde, “VakıfBank olarak farklı sektörlerin nakit yönetim ihtiyaçlarına özel çözümler geliştirme yaklaşımımızın yeni bir göstergesi olarak TÖS/FAST entegrasyonunu hayata geçirdik." açıklamasında bulunarak Bu entegrasyon ile şirketlere herhangi bir ek geliştirme yapmak zorunda kalmadan toplu ödemelerini 7/24 yapma imkân sağlayan ilk banka olduklarını belirtti

Özellikle üyelik sistemiyle çalışan, hafta sonları ve mesai saatleri dışında da üye hesaplarından anlık para yatırma ve çekme işlemi gerçekleştiren firmalar için önemli bir çözüm. Müşterileri 7/24 anlık para transferleri ihtiyaçları için Vakıfbank hesaplarını kullanarak tüm ödemeleri tek merkezden yönetmenin avantajlarından yararlanabilecek, nakit akışlarını çok daha kolay, hızlı ve pratik olarak çevrim içi gerçek zamanlı’ yönetebilecekler.

VakıfBank Toplu Ödeme Sistemi (TÖS), yoğun olarak para transferi gerçekleştiren müşterilerin ödemelerinin otomatik olarak gerçekleştirilmesini sağlıyor. TÖS kapsamında kredi kartı ödeme işlemlerinden yabancı para cinsinden para transferlerine; ileri tarihli havale ve EFT işlemlerinden Şube, SMS, Mobil İmza, e-İmza onaylı toplu ödeme işlemlerine kadar pek çok ödeme kolay, hızlı ve sorunsuz olarak yapılabiliyor. VKN/TCKN ve Ad Soyad/Unvan kontrollerinin yanında talep eden müşteriler Hashcode şifreleme özelliği sayesinde tüm ödemelerini güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyor. TÖS sisteminden yararlanan firmalar ödemelerini otomatik olarak muhasebeleştirebiliyor ve iş yükünü önemli ölçüde azaltıyor.