Dikkat Son Gün! 60 KPSS Puanıyla Evlendirme Memuru ve VHKİ Alımı

60 KPSS puanı olan adaylar için yayımlanan personel alım ilanında İzmir'de evlendirme memuru ve veri hazırlama ve kontrol işletmeni personeli alınacak. Başvurular ise 18 Ağustos tarihinde son.

İlan 17.08.2021 - 16:13 17.08.2021 - 16:13 Mustafa Karagöz

İzmir'de belediyeye memur alımı için geçtiğimiz haftalarda duyuru yayımlanmıştı. İki kadroda memur alımı yapılacağının ilan edildiği duyuruda, KPSS'ye giren adaylar için kadrolar açıklandı. Memur olmak isteyen adaylar için 16 Ağustos tarihinde başlayacak olan memur alımı başvuru işlemleri 18 Ağustos tarihinde sona erecek. 

60 KPSS PUANIYLA MEMUR ALIMI

İzmir İli Karaburun Belediye Başkanlığı yayımladığı memur alım duyurusunda, toplam 2 personele ihtiyaç duyduğunu ilan etti. Evlendirme Memuru ve VHKİ Memuru kadrolarına yapılacak personel alımlarına istihdam lisans düzeyinden olacak. Belediye başkanlığı yayımladığı duyurusunda personel alımlarının KPSS puan sıralaması esasına göre ve öğrenim şartıyla yapılacağını vurguladı. 

Evlendirme Memuru Kadrosu için öğrenim şartı "Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu Yönetimi, İktisat veya İşletme bölümlerinin birinden mezun olmak." olarak açıklandı. 

VHKİ memuru pozisyonuna başvuru yapacak adayların ise üniversitelerin lisans düzeyinden eğitim veren Kamu Yönetimi, İktisat veya İşletme bölümlerinin birinden mezun olmaları gerektiği bildirildi. Bunun dışında VHKİ memur alımı için adayların "Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası sahibi olmak veya mezun olduğu okuldan bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek" şartını da sağlamaları isteniyor. 

BAŞVURULAR İÇİN ŞARTLAR

Söz konusu memur alım ilanı için başvuruda bulunacak kadın ve erkek adayların hangi koşullar ile başvuru yapacakları İzmir İli Karaburun Belediye Başkanlığı memur alımı kılavuzunda bildirildi. 

Başvuru kılavuzuna göre adayların Türk vatandaşı olmaları gerek. Bunun dışında kamu haklarından mahrum olmamaları, görevine engel herhangi bir sağlık sorunu olamamsı ve erkek adaylar için askerlik görevinin yapılmış olması, tecilli olması yada muaf olması gerekmekte. İlan için açıklanan özel başvuru koşullarında memur adaylarının 2020 KPSS'den en az 60 KPSS puanı almış olmaları ve "Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak" şartını sağlamaları isteniyor. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

BAŞVURU İŞLEMLERİ

VHKİ memur alımı ve evlendirme memur alımı için başvuru işlemleri 18 Ağustos günü tamamlanacak. Adaylar ilan edilen son güne kadar başvurularını Elektronik ortamda belediyenin personel@karaburun.bel.tr adresine yapabilecekler. Bunun dışında isteyen adaylar başvurularını şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla Merkez mahallesi Başkomutan Atatürk Caddesi No:4 Karaburun/İzmir adresine şahsen başvuru yapabilecekler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@