Devlet Kurumlarında Çalışan Koruma ve Güvenlik Personelleri Kaç TL Maaş Alıyor?

Kamu kurumlarının bir çoğunda artık kadrolu güvenlik personelleri görev yapıyor. Peki Devlet Kurumlarında Çalışan Koruma ve Güvenlik Personelleri Kaç TL Maaş Alıyor? detaylar haberimizde...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

Kamu kurumlarının bir çoğunda artık kadrosu güvenlik personelleri görev yapıyor. Kurumlar yayımladıkları duyurular ile alımları gerçekleştirirken çeşitli kurumlardan bu kadro için yeni alım ilanları da yayımlanıyor. Kurumun talebi ve belirlediği şartlara göre yapılan alımlarla görev başlayan personeller ise derecelerine göre maaş alıyorlar.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞLARI ARTTI

Kamu kurumlarında çalışan personellere yapılan zamlar sonrası ise maaşlar yükseldi. Temmuz ayında yapılan zam sonrası en düşük memur maaşı dereceye göre değişmekle beraber 9/1 dereceler için 4.800 TL bandına yükseldi. Koruma ve güvenlik personelleri için ise maaşlar da son zamlar ile birlikte yükseldi. Yüzde 8.45 zam sonrası oluşan son tablo ise şu şekilde;

Yüzde 8.45'lik Zam Sonrası

TÜİK verilerine göre kamu kurumlarında çalışan tüm memurların maaşlarına yüzde 3 net zam ve yüzde 5.45 oranında ek zam yapıldı. Yüzde 8.45'lik zammın ardından haziran ve temmuz dönemi maaş zamları şöyle oluştu.

Kamuda çalışan en düşük maaşlı koruma ve güvenlik personelleri 13/1 dereceli personeller. Bu personellerin maaşları haziran ayında 4 bin 79 TL olarak ödeniyordu. Ancak temmuz 2021 döneminde bu rakam 4 bin 423 TL'ye yükseldi. Ayrıca bazı kurumlar koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonuna yapılan alımları 9/1 derece ile istihdam ediyorlar. Bu personellerin maaşları ilan edilen yukarıda ki rakamdan daha yüksek tutarda bulunuyor.

BENZER KADROLARIN MAAŞLARI

Temmuz 2021 dönemi sonrası kamuda çalışan itfaiye personellerinin maaşları 4 bin 706 TL'ye yükseldi. Ancak bu rakam belediyelere göre değişmekle beraber en düşük bu seviyeye yükseldi. Zabıta memurları ise temmuz 2021 döneminden sonra en düşük 4 bin 424 TL maaş alacaklar. Hizmetli kadrosunda yer alan 15/1 dereceli personellerin maaşları ise 4 bin 102 TL seviyede.

HABERİ PAYLAŞ: