Devlet Bahçeli'den Afgan Göçmen Uyarısı! Adı Konmamış İstiladır, Demografik Yapımıza Kumpastır

MHP Lideri Devlet Bahçeli düzensiz göç konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Düzensiz göç için çok ciddi uyarılarda bulunan Devlet Bahçeli düzensiz göçün istila olduğunu söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

Afganistan'da yaşanan olaylar nedeniyle yeni bir düzensiz göç riskiyle karşı karşıya kalan Türkiye için yeni uyarılar geldi. Muhalefet partilerinden sık sık gündeme taşınan konu MHP Lideri Devlet Bahçeli'de açıklamalarda bulundu. 

MHP LİDERİ BAHÇELİ'DEN GÖÇ UYARISI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkgün gazetesine verdiği röportajda göç konusuna değindi. Türkiye'nin yaşadığı sorunlara dair açıklamalarda bulunan bahçeli, göç meselesinin insanlığın var oluşundan itibaren sürdüğünü söyledi. Türkiye'nin göç güzergahında ve aynı zamanda kıtaların kavşak ve kaynaşma noktasında olduğunu hatırlatan MHP Lideri Bahçeli, Suriyeli örneğini verdi. Bahçeli bu noktada Suriyelilerin misafir olduğunun altını çizerek onların ülkelerinde ki iç savaştan kaçıp buraya geldiklerini söyledi.

Suriyelilerin Geri Gönderilmesi

Suriyelilerin geri gönderilmesine ilişkin konuşmasında MHP Genel Bahçeli ülkede yaşanan olayların son bulması gerektiğini söyledi. "Onlar bize misafirdir. Geçici koruma statüsüyle ülkemizde bulunuyorlar. Göçlerine neden olan vahim olaylar durulmadan, şiddet sahneleri durmadan bunları kapı dışarı etmek insanlıkla izah edilemez, inançlarımızla örtüşmez."

Afgan Mülteciler Konusu

Afgan mülteciler konusuna da değinen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, göç dalgası ile karşı karşıya kalacağımız öngörülüyor, dedi. Bu süreçte çok dikkatli olunması gerektiğinin altını çizen MHP Lideri konuşmasına "Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır, demografik yapımıza kumpastır. Küresel ve bölgesel güçlerin bu düzensiz göçteki parmak izlerini iyi araştırmak gerekmektedir." sözleriyle devam etti. Bahçeli ayrıca gelecek planlamasının çok önemli olduğunu ifade ederek önümüzdeki 50 yıl, 100 yıl için demografik bir projeksiyon hazırlanmalıdır, dedi. 

HABERİ PAYLAŞ: