Devlet Bahçeli şehit yakınına küfreden Lütfü Türkkan için açtı ağzını yumdu gözünü!

Görevden alınan İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de bir şehit yakınına küfretmesine bir tepki de Devlet Bahçeli'den geldi. "Açık açık söylüyorum, bir şehidimizin bacısına küfür etmek soysuzluktur, şerefsizliktir, düşman dilidir." diyen Bahçeli, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve CHP'lilere de yüklendi.

Gündem 09.11.2021 - 13:49 09.11.2021 - 13:49 Ali Parim

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, Bingöl'de şehit yakınına küfreden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan için açtı ağzını yumdu gözünü. Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Bahçeli, "Açık açık söylüyorum, bir şehidimizin bacısına küfür etmek soysuzluktur, şerefsizliktir, düşman dilidir." dedi. Türkkan'ın davranışını edepsizlik, ahlakızlık ve kansızlık olarak yorumlayan MHP lideri, olayın içinde insan sevgisi, şehit saygısı, millete bağlılık ve ilahi adalet hissi olan herkesin yüreğini dağladığını söyledi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Bingöl'de yaşanan olay üzerinden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i de hedef aldı. "'Burası Kürdistandır' diyen bölücüye tık yok ama şehidin bacısına ağza alınmayacak küfürler var." diyen Bahçeli, ardından "İP Başkanı, yaptığını bulacak, ettiğini çekecektir. Bu hayatın şaşmaz bir kuralıdır. Allah’tan niyazım, ne yaptılarsa aynısıyla karşılaşmalarıdır." ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli Türkkan'a tepki göstermeyen CHP'lilere ilişkin ise "Bakınız, şehidimizin bacısına küfür eden alçağa CHP’den en küçük itiraz, en küçük tepki gelmedi, gelemedi. Her konuda mikrofona koşan, çivi gördü mü eline çekiç alan yandan çarklı CHP sözcüleri size ne oldu, nereye kaçtınız, hangi masa altına saklandınız?" değerlendirmesini yaptı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@