Devlet Bahçeli "Hesaplaşma bu tarihte olacak" diyerek seçim tarihini verdi!

MHP lideri Devlet Bahçeli, Millet İttifakı'nın erken seçim çağrılarına zehir zemberek sözlerle yanıt verdi. Bahçeli, "Hesaplaşma bu tarihte olacaktır" diyerek seçimin tarihini belirledi.

Gündem 25.11.2021 - 15:20 25.11.2021 - 15:21 Ali Parim

Ekonomideki gidişat nedeniyle muhalefet partileri miting hazırlıklarına başlayıp erken seçim çağrılarını sıklaştırırken, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den de seçim açıklaması geldi.

Bahçeli, "Kılıçdaroğlu ve terörist yandaşlarının erken seçimleri sonuçsuzdur." diyerek, seçimlerin Haziran 2023'de yapılacağını belirtti. MHP lideri, "Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekilli Genel Seçimleri, 2023 yılının Haziran ayında yapılacak; mandacılarla, vesayetçilerle, hainlerle, millete tepeden bakanlarla hesaplaşma bu tarihte olacaktır." dedi. 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde Bahçeli'ye seslenerek, "Yüreğinde bir damla millet sevgisi varsa, erken seçimin kapısını aç kardeşim, yazıktır günahtır bu millete." demişti.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da MHP lideri Bahçeli ile benzer bir açıklamayla seçimlerin zamanında yapılacağını söylemişti. AK Parti kadın teşkilatlarına seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzde 1,5 yılımız var. 1,5 yıl içerisinde atacağınız adımlarla, yapacağınız çalışmalarla inşallah 2023’ün Haziranı bizim için yeni bir zafer yılı olacaktır." demişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@