Devlet Bahçeli Cumhur İttifakı Ne Kadar Sürecek? Sorusunu Yanıtladı! İşte O Tarih

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kendisine sorulan bir soru kapsamında Cumhur İttifakının nereye kadar devam edeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye gündemini Türkgün Gazetesi'nde değerlendirdi. Gündemin merak edilen başlıklarına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan MHP Lideri Bahçeli, konuşmasında ayrıca siyasi başlıklara da değindi. 

CUMHUR İTTİFAKI NE KADAR SÜRECEK? 

Türkgün Gazetesi Türkgün Ankara Temsilcisi Kadir Yıldız ile bir söyleşi gerçekleştiren MHP Genel Başkanı Bahçeli siyasi konulara dair konuşmasının başında Millet İttifakı hakkında açıklamalarda bulundu. Bu noktada Kadir Yıldız'ın sorularına yanıt veren Bahçeli kendisine sorulan "Cumhur İttifakı ne zamana kadar devam edecek?" sorusuna kapsamlı bir yanıt verdi. 

Soruya dair açıklamasının başında sözün millette olduğunun altını çizen MHP Genel Başkanı "Millet nereye ve ne zamana kadar devam etmesini istiyorsa o zamana kadar. Bir vade biçmek doğru değil. Biz millet ne diyor ona bakarız. Türkiye'nin şartları, milli güvenliği, milli bekası, istikrarı e demokratik normalleşmesi neyi gerektiriyorsa onu yaparız. Cumhur İttifakı tarihin doğru yerinde, doğru şekilde, doğru zamanlamayla durmaktır." açıklamasında bulundu.

devlet bahçeli

Soruya dair açıklamasının devamında gösterilen duruşun geleceği imar ve ihya edeceğini ifade eden Devlet Bahçeli, bu konuda hiçbir şüphesi olmadığını söyledi. 

Cumhur İttifakı konusunda önemli açıklamalarda bulunmaya devam eden Devlet Bahçeli, AK Parti ile sadece seçim ittifakı kurulmadığını söyledi. İttifakın Türkiye'nin bölgesel güç ve lider olmasını sağlayacak 2023 hedefleri için teminatı olduğunu ifade eden MHP Genel Başkanı Bahçeli konuşmasını ise "Yola çıkarken ne dedik, 'gayret bizden, tevfik Allah'tandır.' Aynı düşünce ve kararlılıktayız." sözleriyle tamamladı. 

HABERİ PAYLAŞ: