Devlet Bahçeli 'bölücü kebapçılar' tanımlamasında ısrarcı!

Devlet Bahçeli, gündeme dair önemli açıklamalarda bulunarak özellikle HDP'ye yönelik eleştirilerini yineledi. Ayrıca büyük tartışma yaratan 'bölücü kebapçılar' tanımlamasının arkasında durdu.

Gündem 10.10.2021 - 15:16 10.10.2021 - 15:16 Mustafa Çokyaşar

Analar Bacılar Kurultayı'nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  gündeme dair önemli açıklamarda bulundu. "Anaların nefesi PKK'nın ensesindir. HDP, PKK'nın ikmal organıdır. HDP eşittir PKK'dır. HDP terörist sevk zincirin ilk halkasıdır. HDP'nin ön kapısından giren arkadan terörist kamuflajı giyerek çıkmaktadır. HDP terörizmin siyasi organizasyonudur. Kimse aklımızla alay etmesin. HDP ile ortaklık PKK ile ortaklıktır."  ifadelerini kullanarak HDP'nin bir terör partisi olduğu savını yineledi.

Bahçeli, teröre yardım ve yataklık yapan muhasım güçlerin Türk milletinin sabrını zorladığını söyleyerek, ABD'nin Türkiye ile mi yoksa terör örgütleriyle mi müttefik olduğuna karar vermesi gerektiğini belirtti. Bahçeli, ABD'nin terör örgütlerine silah vererek suç işlediğini söyledi. Bahçeli sözlerine şu şekilde devam etti:

"Türkiye'nin Suriye'deki askeri varlığını, ABD'nin ulusal güvenliğine karşı alışılmadık ve olağanüstü bir tehdit olarak değerlendiren ve bunu Temsilciler Meclisi'ne bir mektup vasıtasıyla bildirerek yazıya döken Biden yönetimi bize göre artık bir karar vermelidir. ABD, terör örgütleriyle mi müttefik yoksa Türkiye'yle mi müttefiktir? ABD, PKK/YPG/PYD'nin stratejik ortağı mıdır? Yoksa Türkiye'nin mi stratejik ortağıdır? ABD yönetimi dost mudur düşman mıdır? Terör örgütlerine silah vermek, para vermek, eğitim desteği vermek, uluslararası hukuk çerçevesinde söylersek suçtur, insanlık değerleri adına utanç verici bir rezalettir. ABD, Suriye'den çekiliyormuş, geride 900'e yakın asker bırakıyormuş. Bunların hepsi yalan, hepsi uydurma, hepsi temelsizdir."

Bahçeli, geçen hafta yaptığı bölücü kebapçılar tanımlamasını yineledi. Bahçeli kimsenin alay etmemesi gerektiğini belirterek, yandaşları bir yandan ölüm orucundayken diğer bir yandan tıka basa kebap yiyen terörüstlerin bölücü kebapçı olduklarını belirtti.

"Hiç kimse aklımızla alay etmesin. Bir yanda yandaşlarını ölüm oruçlarına mahkum eden, diğer yanda tıka basa kebap yiyen bölücü kebapçılardır. HDP’ye destek PKK’ya destektir. HDP’yle ortaklık PKK’yla ortaklıktır. HDP’yi meşru görmek analara zulümdür, analara hakarettir, bacılara hürmetsizliktir, şehitlerimize, gazilerimize hıyanettir. Bugüne kadar dünya üzerinde çocuk kaçıran, terörist devşiren, silahlı bir terör örgütüne tetikçi kazandıran bir parti ne görülmüş, ne duyulmuştur. Kürt kökenli kardeşlerim bu oyunu bozacaklardır. Kürt kökenli kardeşlerimin canından, malından, varlığından geçinmek için çırpınan, yıllarca kene gibi kanlarını emen bu alçaklar oluşumu artık adaletin konusu olup demokratik siyasetin alanından çıkmıştır." diyerek sözlerine devam etti.

Devlet Bahçeli son olarak, kadına şiddet sorununun çözülmeden hayatın zindan olduğunu söyledi ve "Bahçeli, 2020'de 527 kadının cinayete kurban gittiğini, bu yılın ilk 9 ayında ise yaklaşık 100 kadın cinayeti işlendiğini söyledi. Masum bir kadına el kaldırmanın, hayatına son vermenin barbarlık ve alçaklık olduğunu belirten Bahçeli, şunları söyledi: "Gerekçesi ne olursa olsun; kadına şiddet sorunu çözülmeden, uzanan vahşi eller kırılmadan, daha da önemlisi şiddete müzahir psikolojik ve sosyolojik faktörler köreltilmeden hayat bize zindandır. Kadın cinayetleri kesilmeden insanlık değerlerini ağzımıza almayı hak göremeyiz. Akan kanı durdurmalı, şiddet ve cinayetlere yol açan sosyal, ekonomik, psikolojik açmazları mutlaka rehabilite ve tedavi etmeliyiz. Aksi halde kadına şiddetin dozajındaki artış, Allah muhafaza, toplumsal huzur, asayiş ve dengeyi hepten mahvedecek, geriye sadece yıkım ve harabeden başka bir şey kalmayacaktır."  diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@