Depoları bu geceye kadar doldurun! Benzin, motorin ve LPG'ye büyük zam geliyor!

Benzin ve motorine 20 Kasım 2021 Cumartesi itibarıyla büyük bir zam geleceği açıklandı. LPG zammının ise pazartesi gününe kalabileceği aktarıldı. Peki zam miktarı ne kadar olacak? İşte detaylar...

Finans 19.11.2021 - 11:01 19.11.2021 - 11:08 Ali Parim

Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararlarının ardından dolar rekor üzerine rekor kırarken, akaryakıt ve otogaz fiyatları da artmaya başladı. 

Bloomberg HT'ye konuşan sektör kaynakları, benzine 20 Kasım 2021 Cumartesi gününde geçerli olmak üzere litre başına 52 kuruş zam yapılacağını açıkladı. Motorine ise yine aynı gün geçerli olmak üzere 50 kuruş zam yapılacağı vurgulandı. 

LPG tarafında ise 52 kuruşluk zam beklentisi olduğu, fakat bu zammın pazartesi gününe kalabileceği aktarıldı. 

Benzinde söz konusu tutarda zam gerçekleşmesi durumunda İstanbul Avrupa yakasında ortalama benzin fiyatları 8,65 TL seviyesine çıkacak. Motorinde ise fiyatlar 8,72 TL olacak.

 Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası'ndan (PÜİS) da geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapılmış ve uluslararası piyasalarda sert bir düşüş olmadığı takdirde, cumartesi günü benzin ve motorin gruplarında fiyat artışları olabileceği aktarılmıştı. 

Açıklamada, "Uluslararası fiyatlarda sert bir düşüş olmadığı takdirde 20.11.2021 Cumartesi gününden geçerli olmak üzere Benzin ve Motorin gruplarında fiyat artışları beklenmektedir. Ancak fiyat değişikliklerinin ne zaman ve ne kadar olacağı ile ilgili son karar üst makamlarca verilmektedir." ifadeleri kullanılmıştı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@