Denizbank müşterileri şokta! Denizbank saldırıya mı uğradı?

Akbank ve Ziraat Bankasında geçen aylarda yaşanan erişim sorununun ardından şimdi de Denizbank uygulamasını kullanan vatandaşlar internet bankacılığına erişemiyor. Bankadan resmi bir açıklama henüz gelmedi.

Finans 01.11.2021 - 16:03 01.11.2021 - 16:04 Mustafa Çokyaşar

Müşterileri Twitter üzerinden Denizbank'ın mobil uygulamasının çöktüğü duyurdu. Vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren bankanın mobil uygulaması ve müşteri hizmetleri servisine erişimediklerini belirtti. Herhangi bir açıklama yapılmadan sistemlerin kapatılması 'acaba Denizbank saldırıya mı uğradı' sorusunu akıllara getirdi. 

Öte yandan banka yetkililerinden konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Banka hala sessizliğini koruyor.  Şikayetlerini bankaya iletemeyen müşteriler, sosyal medya hesaplarında endişelerini dile getirdiler. Müşteriler özellikle yapılandırma taksitlerinin son ödeme tarihinde bu sorunun yaşanmasından dolayı şikayetçi.

Geçtiğimiz günlerde benzer bir sorun Akbank'ta yaşanmıştı. 6 Temmuz 2021'de Akbank'ın tüm sistemleri bir anda çökmüş ve 48 saat boyunca ATM, İnternet ve mobil bankacılık, POS cihazları gibi birçok sistem kullanılamamıştı. Denizbank müşterileri benzer bir sorunun Denizbank'ta da yaşanmasından endişe duyuyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@