Dedenizden kalsa daha fazla masrafı olur! 1250 m2 konut alanı imarlı hazine arsası 69 bin lira

Konya'nın Kulu ilçesinde konut imarlı arsalar satışa çıkarıldı. İlana göre 148 adet arsanın satışı yapılacak ihalede 1250 m2 arsanın fiyatı 69 bin lira olarak duyuruldu. Listede daha ucuz fiyatlarla daha düşük m2'li arsalar da bulunuyor.

Dedenizden kalsa daha fazla masrafı olur! 1250 m2 konut alanı imarlı hazine arsası 69 bin lira

Devletten satılık arsalar için beklemede olan vatandaşlar için milli emlak müdürlüklerinden duyurular gelmeye devam ediyor. Farklı il ve ilçelerde yer alan ve kamudan satılık arsalar için listeleri bizlerde dönem dönem sizlerle paylaşıyoruz. Bu yazımızda da Konya'nın Kulu ilçesi için ilan edilen listeleri sizlerle paylaşıyoruz.

DEVLETTEN SATILIK ARSALAR

Konya Kulu Milli Emlak Şefliği tarafından yayımlanan duyuruda toplam 148 adet lojmanın satışının yapılacağı açıklandı. Listede yer alan arsaları almak isteyenler için yapılan açıklamada kurumun satışları 2886 sayılı kanunun 45. maddesine göre satılacağını ifade etti. Vatandaşlar ihaleye katılmak istediklerinde açık teklif usulüne göre değer verecekler.

Arsaların özelliklerini de ilan eden Milli Emlak Şefliği tüm arsaların konut imarlı olduğunu ilan etti. Duyurulara göre vatandaşlar ihale ile arsa almak istediklerinde Kulu ilçesi Arşıncı Mahallesinde Köyünde arsa sahibi olacaklar. Çoğu ilan bu konum için olurken listede Cumhuriyet Mahallesi, Karacadağ Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Ömeanlı Hürriyet Mahallesi, Ömeranlı Camikebir Mahallesi, Ömeranlı Yenimhalle, Ömeranlı Kırklar mahallesinde yer aldığını bildirdi.

Satışlar için bir de tablo hazırlayan kurum vatandaşlar için arsaların ada parsel numaralarını, yüzölçümü büyüklüklerini, imar durumunu ve bedelini açıkladı.

SATIŞ FİYAT TABLOSU

Dedenizden kalsa daha fazla masrafı olur! 1250 m2 konut alanı imarlı hazine arsası 69 bin lira

Yukarıda yer alan listedeki arsalardan birini almak isteyenler başvurularını Kulu Milli Emlak Şefliği birimlerine yapacaklar. Başvurular şahsen olacak. Listenin tamamında yer alan 148 arsa için başvuru yapacak olanlar

ARSA ALMAK İSTEYENLER

Arsaları almak isteyen için kurum yayımladığı duyurusunda vatandaşların Camikebir Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı Kat :2 Kulu Milli Emlak Şefliği 42770 Kulu/Konya adresinden ihale şartnamesine ulaşabileceklerini bildirdi. Vatandaşlar bu adreste yer alan kurum biriminden alacakları ihale şartnamesine göre başvurularını tamamlayacaklar. Başvuru işlemleri kurumun belirlediği geçici bir ücret olan teminat bedelinin yatırılması ile yapılacak. Bunun dışında vatandaşlar adres beyanı, geçici teminat bedelinin ödendiğine ilişkin makbuz ve TC kimlik numarası bulunan Kimlik Belgesinin aslı ve fotokopisini teslim etmeleri gerekiyor.

Arsaları alacak olan vatandaşlara bir de uyarıda bulunan Kulu Milli Emlak Şefliği "İşgalli veya hisseli taşınmazlardan doğacak her türlü ihtilaflar alıcısına ait olup, Satışın herhangi bir aşamasında imar değişikliği sonucu doğacak hukiki sorumluluk alıcıya aittir. Kurumumuzun herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır." açıklamasında bulundu.