Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü kura ve sözlü mülakatla kamu işçisi alımı yapıyor!

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü 46 kamu işçisi alımı için başvuruları kabul etmeye başladı. Alım süreci önce kura ardından da sözlü mülakatla devam edecek. İşte Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'nün personel alım sürecine ilişkin bilinenler...

İlan 08.11.2021 - 09:52 08.11.2021 - 09:52 Ali Parim

Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, kura ve sözlü sınav ile 46 kamu işçisi alımı yapacak. Kurumun yaptığı duyuruya göre 18 meslekten alınacak işçiler, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünün İstanbul'daki iş yerlerinde çalıştırılacak. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden online olarak yapılacak başvurular, bugün başlayıp 12 Kasım 2021 Cuma günü son bulacak. Şahsen, posta veya e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

ÖNCE KURA ARDINDAN SINAV

Kuruma alınacak personeller, ilk olarak Noter huzurunda çekilecek kura ile seçilecek. 4 Aralık 2021 saat 14.00'te Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünde yapılacak kura geçikimiyle, alınacak personel sayısının 4 katı oranında asil, 4 katı oranında yedek aday belirlenecek. Ardından da belirlenecek adaylar sözlü sınava tabi tutulacak. Kura sonuçları ve diğer tüm duyurular Kurumun internet adresinden yapılacak.

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'nün hangi mesleklerden alım yapacağına ve başvuru sürecine ilişkin detaylı bilgiye 8 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete'deki ilgili ilandan erişilebilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@