Cumhurbaşkanlığı Personel Alımı Başlıyor! KPSS Şartı Aranmayan Personel Alım Şartları Açıklandı...

Cumhurbaşkanlığı KPSS şartı aramadan personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. 9 Ağustos tarihinde başlayan alımlar ile birlikte tüm detaylar haberimizde...

İlan 06.08.2021 - 14:00 06.08.2021 - 14:02

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yayınlanan yeni bir duyuru sonrasında İletişim Uzmanı personellerinin alınacağı belirlendi. KPSS şartı aranmadan alınacak olan personeller için bilgilendirme yayınlandı. Başvurular için geri sayım başladı. Cumhurbaşkanlığı personel alım başvuruları 9 Ağustos tarihinde yapılacak.

CUMHURBAŞKANLIĞI PERSONEL ALIM SÜRECİ BAŞVURU ŞARTLARI

Başvurular alınmadan önce adayların bilgilendirilmesi için başvuru şartları açıklandı. Buna göre;

  • Başvuru yapacak olan adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48. Maddesindeki tüm şartları taşımaları,
  • Dört senelik lisans eğitimi almış olmaları,
  • Üniversitelerin siyaset bilimi, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, işletme ve iktisat bölümlerinden mezun,
  • İletişim fakültesi mezunları,
  • Mühendislik fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

Başvuru yapan adaylar sonrasında kurum tarafından uygun görülen kişilerin belirlenmesinin ardından ön eleme olacak yazılı yarışma sınavına çağrılacaktır. Belirlenen bölümlerden yeterli sayıda başvurunun gelmemesi halinde diğer bölümlerden de alım gerçekleştirilebileceği belirtildi.

Adayları en mutlu eden ayrıntı ise KPSS şartının bulunmaması olarak açıklandı. Bu süreçte KPSS sınavına girmemiş ya da yeterli puanı alamamış adaylar da başvuru yapabilecekler.

CUMHURBAŞKANLIĞI PERSONEL ALIM SINAVLARI NASIL YAPILACAK?

16

Personel alımları için sınav süreci 3 aşamalı şekilde gerçekleştirilecektir. Ön eleme yazılı sınavı farklı konuları kapsamakla birlikte 100 puan üzerinden bir değerlendirme yapılacaktır. Sınav sonrasında ortaya çıkabilecek bir itiraz ise 3 gün içerisinde yapılmaktadır.

Ön eleme sınavını başarılı bir şekilde geçen ve 70 üzeri puan alan adaylar için alan bilgisini kapsayan bir yazılı sınav yapılacak. Yazılı sınav 100 puan üzerinden değerlendirilecek. Sınav sürecinde başarılı olan adaylar sözlü sınava ve son aşamaya geçmeye hak kazanacaklar.

Sözlü sınav bakanlığın belirlediği şartlar altında yazılı sınavdan önce ya da sonra yapılabilir. Sınavlara alınacak kadronun 4 katına kadar aday çağrılacağının özellikle altı çizildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@