Cumhurbaşkanlığı Kadrolu Memur Alımı için İlana Çıktı! Kadrolar, Başvuru Şartları, Maaş

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı personel alımı yapacağını duyurdu. KPSS A grubu kapsamında kadrolu memur alımı yapacak kurum Uzman Yardımcısı istihdam edecek.

İlan 19.10.2021 - 17:38 26.10.2021 - 14:59 Mustafa Karagöz

Gün içerisinde Resmi Gazete ve Kariyer Kapısı üzerinden yayımlanan duyurular ile Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı'nın kadrolu memur alım ilanı için kılavuz yayımlandı. Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar için yayımlanan başvuru kılavuzunda, tüm ayrıntılar tek tek ilan edildi. 

CUMHURBAŞKANLIĞI KADROLU MEMUR ALIMI

Savunma Sanayi Başkanlığı bünyesinde çalışmak isteyecek olan adaylar başvurularını Uzman Yardımcısı kadrosu için yapacaklar. KPSS puanıyla yapılacak başvuruların yanında adayların ayrıca YDS puan şartını sağlamaları gerekiyor. Adayların uzman yardımcısı kadrosu için başvuru yapabilecekleri lisans bölümleri şöyle;

* Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden 4 personel istihdam edilecek.

* Endüstri Mühendisliği bölümünden 4, Makine Mühendisliği,Mekatronik Mühendisliği bölümlerinden 4 ve Uçak Mühendisliği,Uzay Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümlerinden 3 personel alınacak.

* Bu lisans alanlarının dışında ayrıca Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği ile Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Malzeme Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Uluslararası İlişkiler bölümlerinden 1'er personel alınacak.

* Listede yer alan son lisans bölümleri ise İşletme, İktisat. Bu bölümden de 2 personel istihdam edilecek. 

KPSS, ÖĞRENİM VE DİĞER BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapmak isteyecek adayların başvurularını aşağıda yer alan koşullara göre yapmaları gerekiyor. Başvuru koşullarını sağlamayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek. 

İlan için başvuru yapacak adayların KPSS'den en az 85 puan almış olmaları gerek. Bir diğer başvuru şartı YDS puan şartı. Adayların YDS'den en az 80 puan almış olmaları gerek. 

Diğer Başvuru Koşulları 

Bu şartların dışında adaylardan ayrıca " 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartları taşımaları, Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmaları, Askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgilerinin bulunmaması, Görevlerini devamlı yapmalarına engel olabilecek akıl hastalıklarının bulunmaması" şartlarına haiz olmaları gerek. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı kadrolu memur alım ilanı başvuruları 1 Kasım tarihinden 15 Kasım tarihine kadar yapabilecekler. Başvurular kurumun web sitesinden elektronik olarak yapılacak. Başvuru aşamasında adaylar öncelikle form doldurup daha sonra talep edilen evrakları sisteme yükleyecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@