Cumhurbaşkanı Glasgow'a gitmeyince yerine Ekram İmamoğlu davet edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün ani bir kararla güvenlik eksikliğini gerekçe göstererek ülkeye dönüş yapıp katılmadığı 6. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı'na Ekrem İmamoğlu davetli olarak İstanbul'u temsilen katılacak. İmamoğlu, ayrıca 2 ayrı panelde konuşma da yapacak.

Kamu Haberleri 02.11.2021 - 09:55 02.11.2021 - 09:55 Mustafa Çokyaşar

İskoçya'nın Glasgow kentinde bu Pazar başlayan ve 12 Kasım'a kadar devam edecek olan 26. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP26)'na pek çok ülkenin lideriyle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katılıyor. İmamoğlu, BM ve C40 Şehirler İklim Liderliği Grubu'nun davetlisi olarak COP26 İklim Zirvesi'nde 2 ayrı panelde konuşarak İstanbul'u temsil edecek.

Haberi sosyal medyada hesabından ilan eden İBB Sözcüsü Murat Ongun, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Birleşmiş Milletler'in ev sahipliğinde Glasgow'da düzenlenen COP26 İklim Zirvesi'nde, BM ve C40'ın davetlisi olarak 2 ayrı panelde konuşarak İstanbul'u temsil edecek."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, protokol ve güvenlikle ile ilgili Türkiye'nin taleplerinin İngiltere tarafından tam olarak karşılanmaması üzerine ani bir kararla ülkeye geri dönüş kararı almıştı. Güvenlik için istenen araç sayısı ve güvenlik ile ilgili diğer bazı taleplerin tam olarak karşılanmaması dönüş kararında etkili olmuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@