Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni 3600 ek gösterge açıklaması geldi!

2022 yılı içerisinde çözüme kavuşması beklenen 3600 ek gösterge konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yeni bir açıklama geldi.

Gündem 14.11.2021 - 15:32 14.11.2021 - 15:32 Ali Parim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan milyonlarca memur ve memur emeklisini yakından ilgilendiren 3600 ek göstergeye ilişkin yeni açıklama geldi. Memur Sen Büyük Türkiye Buluşmasında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek gösterge konusununu 2022 yılı sonuna kadar çözüme kavuşturulması talimatı verdiğini bir kez daha yineledi.

"Öğretmenlerimiz başta olmak üzere, personelimizin önemli bir kısmını kapsayan 3600 ek gösterge meselesini önümüzdeki yılın sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planlıyoruz." diyen Erdoğan ardından, "Memur-Sen'in bu konunun neticelenmesi hususunda gösterdiği gayretin yakın şahidiyiz." ifadelerine verdi.

"CHP GİBİ FIRSATÇILARIN OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, 3600 ek gösterge konusunda CHP'ye de bir eleştiri yönelterek, "Gerçi bizim yıllar önce sözünü verdiğimiz ve hazırlıklarını başlattığımız 3600 ek gösterge meselesini sahiplenmeye çalışan CHP gibi fırsatçıların olduğunu görüyoruz. Neyse ki milletimizin ve kamu görevlilerimizin hafız kayıtlarında bunların hepsi mevcut." dedi. 

ERDOĞAN İLE KILIÇDAROĞLU ARASINDA 'İLK SÖZÜ KİM VERDİ' TARTIŞMASI

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde 3600 ek göstergenin 2022 yılının sonunda çözüme kavuşacağı müjdesini veren Cumhurbaşkan Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da yüklenmiş ve 3600 ek gösterge sözünü ilk kendisinin verdiğini ifade etmişti.

Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından Kılıçdaroğlu da bir açıklama yaparak, 3600 ek göstergeyi ilk dillendirenin asıl kendisi olduğunu söylemişti.

Erdoğan ardından bir açıklama daha yapmış ve "Bunun üzerinde tabi çok spekülasyonlar yapılıyor. Ana muhalefetin başındaki zat, 'Bu sözü ben verdim falan filan...' Sen neyin sözünü veriyorsun ya? Bu iş bizim işimiz. Biz kuru kuruya söz vermeyiz. Biz yaparız. Bizim en önemli özelliğimiz bu." demişti. 

KOMİSYONUN BU AY TOPLANMASI BEKLENİYOR 

Öte yandan 3600 ek göstergenin çözüme kavuşması için bakanlıklar ve memur temsilcilerinin bu ay içerisinde bir komisyon oluşturarak kapsam ve maliyet üzerine görüşmeler gerekleştirmeleri bekleniyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@