Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'siyasi cinayetler' çıkışı: 'Yargıya müracaat ettik' deyip Kılıçdaroğlu'na yüklendi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'siyasi cinayetler' tartışmasına ilişkin yargıya müracaat ettiklerini belirterek, "Böyle bir siyasi cinayetin işlenmesine, bunun ülkemizde yaşanmasına fırsat vermeyiz" dedi.

Gündem 15.10.2021 - 15:47 15.10.2021 - 15:50 Ali Parim

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "siyasi cinayetler konusunda kaygılarım var" şeklindeki çıkışının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı re'sen soruşturma başlatırken, siyasetteki tansiyon da yükselmişti.

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın'dan, "Bizim de aldığımız suikast duyumları var" şeklinde bir açıklama gelmiş, AK Partili isimler ise Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek  "elindeki bilgileri savcılıkla paylaşması" yönünde çağrılar yapmışlardı. CHP liderine bir sert tepki de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi.

Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun eğer 'siyasi cinayetler' konusunda samimiyse yargıya müracat etmesi gerektiğini söyledi. "Yargıya müracaat edersin, delillerini sunarsın varsa yargı da üzerine gider" diyen Erdoğan, ardından da "Ama Bu zatın hayatı akşam yalan sabah yalan ömrü böyle geçmiş. Yanına birilerini toplamış, onlar da yalan terörü estiriyorlar. İktidarı nasıl zaafa düşürürüz onun peşindeler." ifadelerine yer verdi.

Ardından yargıya müraacat ederek iddianın sorgulanması talep ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu kim olursa olsun, böyle bir siyasi cinayetin işlenmesine, bunun ülkemizde yaşanmasına fırsat vermeyiz. Bu tür iftira atanlara da meydanı bırakmayız." dedi. 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'siyasi cinayetler' iddiasına ilişkin son olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan bir açıklama gelmiş ve Soylu, 'siyasi cinayetler' tartışmasına ilişkin sosyal medya paylaşımlarının yüzde 69'unun bot hesaplar tarafından yapıldığını belirtmişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@