Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş asgari ücret açıklaması! Enflasyona vurgu yaptı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 yılı asgari ücret zammına ilişkin bir açıklama yaparak, asgari ücretin enflasyonun altında bir rakam olmayacağına yeniden işaret etti.

Gündem 17.11.2021 - 14:12 17.11.2021 - 14:12 Ali Parim

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, aralık ayında gerçekleştirilecek görüşmeler öncesinde dikkat çeken bir asgari ücret açıklaması yaptı. 

Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, çalışanları enflasyona ezdirmemek için en yüksek çabayı gösterceklerini vurgulayarak, "İnşallah asgari ücreti de bu perspektifte değerlendirerek ilerleyeceğiz. Dar gelirlilerin üzerindeki yükü hafifleteceğiz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ardından 2022 ve 2023'ün herhangi bir kırılma yaşanmadan geride bırakabilmesi durumunda Türkiye'yi çok parlak bir geleceğin beklediğini de aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce de asgari ücrete dair bir açıklama yaparak, "Hamd olsun, bugüne kadar sabit ücretle çalışan kardeşlerimizi enflasyona ezdirmedik, bundan sonra da ezdirmeyeceğiz" demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması gibi geçtiğimiz günlerde de AK Parti kanadından gelen açıklamalarda asgari ücretin enflasyonun üstünde bir rakam olacağına işaret edilmişti. Ancak asgari ücretin net 3.500 ila 3.600 lira olacağına ilişkin iddialar ortaya atılsa da henüz resmi bir rakam bildirilmedi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@